Při umravňování dvojice dostal muž pěstí - Krimi - Český Metropol

Krimi

Při umravňování dvojice dostal muž pěstí

zdroj: Policie ČR

Praha | Policisté pátrají po mladíkovi, který u tanečního klubu fyzicky napadl jiného muže.
Policisté z místního oddělení Nové město se od konce června zabývají případem, který je v současné době kvalifikovaný jako...

 

 trestný čin ublížení na zdraví a výtržnictví. Z toho je podezřelý prozatím neznámý mladík, který 25. června krátce po půlnoci v Salmovské ulici v Praze 2 fyzicky napadl kolemjdoucího muže.
Vše začalo tím, že se muž snažil umravnit dvojici, konkrétně mladíka a dívku, která dle jeho názoru před tamní diskotékou narušovala veřejný pořádek. Ještě před příjezdem hlídky městské policie, kterou si na místo přivolal, se ale snažil jejich nevhodné chování zachytit na svůj mobilní telefon. V té chvíli mladík muže udeřil pěstí do obličeje takovou razancí, že muž upadl na zem, kde si o silnici rozsekl hlavu a zůstal ležet v bezvědomí. Dvojice po útoku z místa odešla, aniž by muži poskytla jakoukoli pomoc. Krom poranění hlavy, které si vyžádalo hospitalizaci v nemocnici, muž utrpěl také poranění ruky a žeber.
Policisté mají k dispozici jak fotografie z mobilního telefonu poškozeného, tak i přímo z diskotéky, kde se nechal podezřelý mladík opakovaně vyfotografovat. Policisté ale pátrají nejen po tomto mladíkovi, ale také po slečně, která byla celému útoku přítomna, neboť i ji by policisté potřebovali vyslechnout jako svědkyni.
Policisté již v této souvislosti provedli celou řadu úkonů, které ale do současné doby nevedly k vypátrání podezřelého, a proto se nyní obrací na širokou veřejnost s prosbou o pomoc při spolupátrání. Jakékoli informace k dvojici na fotografiích přijmou policisté na bezplatné tísňové lince 158.
Celý případ je v prvopočátku, ovšem pokud by se právní kvalifikace nezměnila, hrozil by pachateli v případě vypátrání a odsouzení trest odnětí svobody až na tři roky.

Zdroj: Por. Mgr. Iveta Martínková

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Krimi  

 » Kraje  » Praha