Události v Jeseniově ulici - Krimi - Český Metropol

Krimi

Události v Jeseniově ulici

zdroj: Metropol

Praha | Včera odpoledne vyhrožoval anonym uložením bomb v objektu v Praze 3. Policisté museli provést pyrotechnickou prohlídku objektu i přilehlého okolí. Nedlouho před šestnáctou hodinou nám oznámilo několikero...

 

médií, že jim neznámá osoba zaslala do redakce email. Ten obsahoval výhrůžku o uložení nástražných výbušných systémů v jedné z budov v Jeseniově ulici a na přilehlém prostranství.
S ohledem na rozsáhlost objektu vyrazilo na místo hned několik policejních hlídek a hasiči. Pyrotechnická prohlídka pak trvala několik hodin a ve finále měla negativní výsledek, tedy, že žádný nástražný výbušný systém nebyl v objektu nalezen. V takovýchto případech má posléze Policie ČR zákonnou povinnost předat objekt právoplatnému vlastníku. Proto jsme začali zjišťovat, kdo jím vlastně je. Následně byl policistům předložen dokument, konkrétně předběžné opatření vydané Obvodním soudem pro Prahu 3, který jednoznačně určoval, kdo je v danou chvíli oprávněným subjektem. A tím je, dle zmíněné písemnosti, Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.
V tomto směru je na místě upřesnit, že policisté, potažmo Policie ČR všeobecně, není oprávněna si vybírat, zda předá nemovitost té, či oné osobě, nebo subjektu. Vždy musíme jednoznačně respektovat relevantní právní subjektivitu, která v danou chvíli je. Nemovitost byla Policií ČR předána oprávněné instituci, potažmo jejím zástupcům, konkrétně v půl deváté večer.
Posléze vyvstala situace, kdy chtěly do budovy vejít osoby, které ale neměly k něčemu takovému svolení vlastníka. V tu chvíli jsme byli požádáni zástupci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových, abychom zakročili a zamezili možnému protiprávnímu jednání.
K zákroku, který fakticky trval pouhých několik málo minut, byli využiti policisté speciální pořádkové jednotky. Ti nejprve vytlačili dav od dveří budovy a následně tento vchod střežili. A to až do doby, kdy si vlastník nemovitosti budovu zajistil a z místa odešel. V tu chvíli skončila činnost na místě i pro přítomné policisty.
Ještě před svým odchodem zástupci instituce informovali přítomné, že předmětná budova je nyní v kompetenci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových a je uzamčena. Dále byli přítomní informováni o tom, že do budovy není nikdo oprávněn vstupovat a pokud tak kdokoliv učiní, může se dopouštět protiprávního jednání.
Po pisateli výhrůžného emailu policisté samozřejmě pátrají, neboť se tímto jednáním mohl dopustit trestného činu šíření poplašné zprávy.

Zdroj: por. Mgr. Tomáš Hulan

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Krimi  

 » Kraje  » Praha