Agresívní výtržníci se strážníkům už nedostávají až na kůži - Krimi - Český Metropol

Krimi

Agresívní výtržníci se strážníkům už nedostávají až na kůži

zdroj: Magdaléna Vlčková

Hradec Králové | Na více než čtyřicítku nových protiúderových obleků si začínají v praxi zvykat královéhradečtí strážníci. Důležitou roli sehrály už letos v květnu při fotbalovém zápase domácího FC Hradec...

 

Králové s ostravským Baníkem a velice se osvědčily. Speciální oděv umožní strážníkům lepší ochranu před útočníky, s nimiž se setkávají nejen na sportovních utkáních, ale také při běžné denní a hlavně večerní službě. S finančními prostředky na tento účel ve výši tři čtvrtě milionu korun souhlasili před časem i městští radní. 
Celkem 43 protiúderových obleků pro městské strážníky se v základní výbavě nijak neliší od protiúderových obleků, které používá při ostrých zásazích Policie ČR. „Pro potřeby našich strážníků jsme měli trošku odlišné požadavky na konečnou podobu oděvu. Bylo třeba například myslet na umístění malých kamerek, které naši strážníci a strážnice nosí, nezbytné proto bylo jednoduché, ale spolehlivé připevnění. Oblek i taktická vesta umožňují zavěšení veškerých doplňků výstroje i lepší manipulaci s nimi,“ vysvětluje speciální požadavky strážníků Miroslav Hloušek, ředitel Městské policie Hradec Králové. Prozrazuje, že do závěsu kapes lze dokonce umístit i malý hasicí přístroj, jehož použití s sebou rovněž přinesla praxe při zásazích. „Obleky byly pořízeny zejména s ohledem na situaci při sportovních akcích, kam se někteří fanoušci bohužel chodí cíleně poprat, a ne za sportovními výkony,“ dodává Miroslav Hloušek.
Protiúderový oblek, který chrání strážníka zároveň zasahujícímu proti pachateli, musí splňovat přísné podmínky. „Jde v podstatě o soubor chráničů včetně speciální přilby. Součástí dodávky byla i ochranná bunda pod oblek, kukla na obličej, protiúderové rukavice či taktická vesta,“ popisuje nutné součásti obleku Jan Mrázek, velitel výkonu služby. Dodává, že muži v protiúderových oblecích mají k dispozici i dva nové ochranné štíty.
Městská policie je připravena obleky využít i pro jiné nenadálé události ve městě, například při demonstracích či jiných masivně navštěvovaných akcích, u nichž bude docházet k narušování veřejného pořádku. Přestože jsou strážníci za další kvalitní a svému účelu sloužící ochranné pomůcky rádi, všichni tiše doufají, že ostrých zásahů a výjezdů v tomto obleku bude co nejméně.

Zdroj: Magdaléna Vlčková

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Královéhradecký  

 » Krimi