E-podvodník sebral tři miliony - Krimi - Český Metropol

Krimi

E-podvodník sebral tři miliony

25. září 2009, 09.11 | PRAHA | Policisté odhalili dosud největšího podvodníka, který okradl lidi na webu. Píší o tom v pátečním vydání Hospodářské noviny.
Detektivové obvykle nepíší lidem maily. Neokradl vás na internetu někdo? Tentokrát se jim to ale vyplatilo. I díky tomu totiž odhalili největšího podvodníka, který kdy inzeroval v internetových bazarech a aukcích.

 

Okradl stovky lidí a vydělal přes tři miliony. Na internetu nabízel součástky na počítač, mobily a další podobné věci. Zájemci pak poslal buď věc, která nefungovala, nebo také vůbec nic. Neustále také měnil e-maily a jména, pod nimiž se do nabídek přihlašoval, uvádí list.

Případ je přitom výjimečný nejen milionovou škodou. Ale také tím, jak policisté podvodníka dostali: museli odhalit, že se za záplavou inzerátů podaných za různými jmény skrývá jeden člověk. A tak oslovovali lidi e-maily, zda jsou ochotni proti podvodníkovi vypovídat. Jiné kontakty na ně totiž neměli. Podobných zločinů na českém internetu přibývá a podle odborníků budou stále promyšlenější, píší Hospodářské noviny.

Tématické zařazení:

 » Krimi