Zásahová jednotka zadržela trojici podezřelou z přepadení dodávky s penězi v Praze na Pankráci - Krimi - Český Metropol

Krimi

Zásahová jednotka zadržela trojici podezřelou z přepadení dodávky s penězi v Praze na Pankráci

Ikona

7. srpna 2009, 15.25 | PRAHA (MEDIAFAX) - Tři muže ve věku 27, 31 a 45 let, kteří v letos červnu přepadli vozidlo bezpečnostní agentury s penězi u vjezdu do podzemních garáží pošty na Pankráci, zadržela ve čtvrtek v Praze a středních Čechách zásahová jednotka. V pátek o tom informovala mluvčí policie Andrea Zoulová.

 

Pachatelé s modrou Škodou Felicií vyčkávali v zadním traktu poštovního úřadu v ulici Na Strži na příjezd dodávky bezpečnostní agentury. Během nakládky bezpečnostních boxů s finanční hotovostí ochromili lupiči paralyzérem pracovníky agentury a přepravní boxy s penězi odcizili. Jednoho z mužů museli převézt záchranáři do nemocnice. "Pachatelé s kořistí přesahující 14 milionů korun nasedli do připraveného vozidla Škoda Felicia a odjeli na odlehlé místo poblíž Krčského nádraží, kde se zbavili vozidla i přepravních boxů tím, že je zapálili," uvedla Zoulová.

Policisté na podezřelé přišli využitím operativně pátrací činností a ve čtvrtek ve spolupráci se zásahovou jednotkou všechny tři zadrželi. "Ještě téhož dne byli pachatelé obvinění z trestného činu loupež ve spolupachatelství a umístěni do policejní cely s návrhem na uvalení vazby," dodala Zoulová s tím, že při domovních prohlídkách se kriminalistům podařilo zajistit část odcizené finanční hotovosti. Zbytek peněz trojice použila pro vlastní potřebu.

Za loupež se zbraní hrozí pachatelům vzhledem k výši škody trest odnětí svobody v rozmezí deseti až patnácti let nebo i výjimečný trest.

Tématické zařazení:

 » Krimi