Kamery budou pátrat v městských domech po vandalech - Krimi - Český Metropol

Krimi

Kamery budou pátrat v městských domech po vandalech

Ikona

22. dubna 2008, 13.53 | Litvínov/ Město chce zvýšit bezpečnost obyvatel v městských domech, ale zároveň i chránit svůj majetek před vandaly a tudíž snížit náklady na opravy. Do domů chce nechat nainstalovat kamery, které bude napojen na pult centrální ochrany a městský monitorovací systém městské policie.

 

Kamery by měla by měly být na chodbách, ve výtazích a dalších společných prostorách.  "Kamerový systém by měl chránit obyvatele, ale současně odhalit viníky,“ řekl místostarosta Martin Klika. Kamery se začnou osazovat první na Koldomu, kde je přes 350 bytů. Dům trpí  tím, že výtahové kabiny jsou neustále pomalovány, ušpiněny, je  ničeno  vybavení. Nepořádek panuje i na chodbách. Následovat budou i další domy.

Z původních téměř 7000 bytů jich po privatizaci městu zbylo okolo 400. Největším obytným komplexem je technická památka Koldům. Do rozsáhlé rekonstrukce objektu město od roku 1998 postupně investovalo na 150 milionů korun. V majetku městu zůstalo i 24 malometrážních bytů ve dvou domech, které radnice opravila s pomocí státní dotace. (tb)

Popisek

První bude kamerami osazen Koldům, jde je většina městských bytů.  Foto: Tomáš Branda

 

 

Tématické zařazení:

 » Krimi