Strážníci v Jirkově už v deseti případech pokutovali pití alkoholu na veřejnosti - Krimi - Český Metropol

Krimi

Strážníci v Jirkově už v deseti případech pokutovali pití alkoholu na veřejnosti

Ikona

30. dubna 2009, 14.25 | JIRKOV| Konzumaci alkoholu na veřejnosti mohou od začátku letošního roku díky vyhlášce města pokutovat strážníci v Jirkově na Chomutovsku. Podle informací mluvčí městského úřadu Evy Duškové tak v průběhu uplynulého měsíce učinili celkem desetkrát. „Někteří lidé konzumovali alkohol v ulicích Jirkova zřejmě v souvislosti s příchodem pěkného počasí,“ řekla ve čtvrtek Dušková.

 

Například v podvečer na dětském hřišti v ulici Boženy Němcové popíjeli alkohol jedenadvacetiletý a devatenáctiletý mladík. Přistihli je strážníci a oba dohromady zaplatili 800 korun pokuty. Jeden z nich dokonce alkoholem zásobil i mladistvou, proto dostal ještě pokutu navíc ve výši 500 korun. Na zákaz konzumace alkoholu také v parcích doplatil další devatenáctiletý mladík, který zaplatil 300 korun.

Alkohol není možné konzumovat podle znění vyhlášky také v centru města, kde hlídky městské policie během jediného dne udělili pokuty šesti lidem. Dalšímu muži se zase prodražilo pivo před poliklinikou, zaplatit musel 500 korun.

Tématické zařazení:

 » Krimi  

 

Nejčtenější články v rubrice
Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

35.1%

 

Ne

41.3%

 

Zlepšuje se to

23.6%