Modernizaci Oblastní nemocnice Náchod zafinancuje kraj ze dvou třetin sám - Finance - Český Metropol

Finance

Modernizaci Oblastní nemocnice Náchod zafinancuje kraj ze dvou třetin sám

zdroj: Královéhradecký kraj

Náchod | Jak bude vypadat financování modernizace Oblastní nemocnice Náchod, odsouhlasila Rada Královéhradeckého kraje. Projekt, který je po stavební stránce odhadován na celkovou částku asi 1,5 miliardy...

 

korun bez DPH před vysoutěžením, bude financován v průběhu let 2017 až 2020. Kraj by měl celý projekt ze dvou třetin zaplatit z vlastních zdrojů. V roce 2019 pak plánuje čerpání úvěru ve výši 450 milionů korun.
Před vyhlášením samotné veřejné zakázky odsouhlasila Rada Královéhradeckého kraje finanční rámec projektu Modernizace Oblastní nemocnice Náchod, který bude ještě předložen krajskému zastupitelstvu. „Podle finančního výhledu bychom mohli ještě v letošním roce proinvestovat asi 52,6 milionu korun a v příštím roce 2018 pak 571,4 milionu korun. V roce 2019 by se měl proinvestovat největší objem peněz, téměř 880 milionů korun s tím, že v tom samém roce bychom zapojili také čerpání úvěru 450 milionů korun. V závěrečném roce výstavby, v roce 2020 předpokládáme čerpání asi 600 tisíc korun,“ řekl krajský radní zodpovědný za investice Václav Řehoř. Všechny uvedené částky jsou bez DPH.
Rada kraje zároveň odsouhlasila, že do budoucna bude novou zakázku na modernizaci Oblastní nemocnice Náchod administrovat externí společnost RTS, a.s., Brno. „Pro společnost RTS jsme se rozhodli z důvodu dobré a odborné spolupráce ověřené z předchozí soutěže,“ doplnil radní Řehoř.

Zdroj: Královéhradecký kraj

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Královéhradecký  

 » Finance