Tenhle roztomilý klip, který natočil herec Petr Batěk se svými dětmi, musíte vidět! - Kultura - Český Metropol

Kultura

Tenhle roztomilý klip, který natočil herec Petr Batěk se svými dětmi, musíte vidět!

Praha I Petr Batěk není jen herec, který působí v Národním divadle a v dalších dvou divadlech, ve filmech i v televizi, ale je i básník, hudebník a textař! Teď do světa pustil mimořádně roztomilý singl a k němu i klip s názvem Věřím v lásku, který natočil se svými dětmi. Sami posuďte, jak se mu to povedlo.

 

Že by se snad herec Petr Batěk inspiroval klipem, který natočil s dcerou Charlotte vloni zesnulý Karel Gott?

"Já jsem nápad, udělat písničku se svými dětmi nosil v hlavě několik let. Ale nějak jsem to nechával uzrát. Je na to řada svědků, kteří vědí, že jsem o tom i mluvil. Ten song, který udělal Mistr Gott, mě spíš jen popostrčil k tomu, abych to zrealizoval,“ prozradil Batěk, který písničku nazpíval s mladším synem Péťou a starší dcerou Kristýnkou.

 

Věřím v lásku, věřím v tebe, věřím v noc, co skryje noc, co skryje nebe. Věřím v lásku, v alchymii, věřím v slzy, které všechnu bolest smyjí…,“ zpívá se v písničce, kdy videoklip, jenž za pár dní na Youtube viděly více jak 2,5 tisíce lidí, umocňuje černobílé provedení.

 

Autorem hudby i textu je Petr Batěk, aranže dělal David Vostrý. K písničce natočil i klip. Jeho režisérem je David Laňka, jenž s hercem dlouhodobě spolupracuje.

 

Petr Batěk loni také vydal už třetí sbírku básní Mezi svými rýmy, jejíž výtěžek jde na pomoc handicapovanému florbalistovi Radku Zelinkovi.

 

"Vznikla i audioverze, kterou mi namluvili moji kolegové a přátelé herci a myslím, že se velmi povedla. Teď už připravuji novou básnickou knihu. Bude inspirována vínem, vinařstvím a ponese název: Mezi svými víny. Děláme ji s manželi Kovácsovými, kteří mají nejenom vinařství, ale mají k tomu všemu krásný vztah a moje poezie je zaujala. Bude to něco, co tu snad ještě nebylo, takže jaro je před námi a nový počin taky,“ těší se Batěk.

 

 

 

 

Zdroj: Metropol / foto: archiv P. Baťka, P. Mráček

Děti Petra Baťka jsou pěvecky, ale i herecky nadané

Natáčení si všichni skvěle užili

Vloni vydal Petr Batěk básnickou sbírku včetně audioverze

Tématické zařazení:

 » Kultura  

 

 

Další informace: