Kodet má výstavu na filmovém festivalu: Přišli Morávková, Hüttnerová i Čenský - Kultura - Český Metropol

Kultura

Kodet má výstavu na filmovém festivalu: Přišli Morávková, Hüttnerová i Čenský

Zlín / Malíř Kristian Kodet se rozhodně nenudí. Ve zlínské Galerii pod Radnicí zahájil v sobotu navečer vernisáží výstavu svých obrazů a grafik, která je letos součástí programu 59. festivalu dětských filmů Zlín fest.

 

Podívat se na díla přišly jak desítky lidí, tak i jeho kolegové a přátelé. Herečka Iva Hüttnerová, Dana Morávková a Jan Čenský. A také majitel Zlínfestu Čestmír Vančura. Panovala tam dobrá nálada a bylo velmi veselo. Podívat se na obrazy mohou všichni do 8. června.

 

"Je to neuvěřitelné, protože každou výstavu a vernisáž beru nesmírně vážně. Ono to vážně dá hodně času a energie, aby bylo na co se koukat, takže maluju a maluju a zase maluju...A navíc mě to pořád i baví," prozradil nejprodávanější malíř současnosti Kristian Kodet.

 

Kodet, jehož obraz visí dokonce i v sídle amerických prezidentů v Bílém domě, řadě světových galerií, bank, je s nejstarším filmovým festivalem dětských filmů na světě úzce spjat. Každoročně maluje filmovou klapku, která bývá vždy vydražena za jednu z nejvyšších cen. Výtěžek klapek jde pak na podporu mladých a začínajících filmařů.

 

Kodeta zhruba za měsíc čeká ještě další výstava a sice v Prostějově. Proto sotva odjede ze Zlína, pustí se do příprav a bude malovat další díla v ateliéru na své jihočeské faře, kde má tolik potřebný klid i inspiraci.

Zdroj: Metropol /Foto: Zlinfest

Kristian Kodet a jeho výstava obrazů a grafik ve Zlíně

Kristian Kodet se zdraví i s majitelem festivalu Čestmírem Vančurou

Podívat se na díla svého kamaráda přijela i herečka Iva Hüttnerová

Kristian Kodet si měl s Danou Morávkovou o česm vyprávět

Na vernisáži výstavy bylo veselo

Tématické zařazení:

 » Kultura  

 

 

Další informace:

 

 

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

34.8%

 

Ne

41.6%

 

Zlepšuje se to

23.6%