V pražské Hybernii odehrají v premiéře unikátní muzikál KUBO, pocta Jozefu Kronerovi - Kultura - Český Metropol

Kultura

V pražské Hybernii odehrají v premiéře unikátní muzikál KUBO, pocta Jozefu Kronerovi

Praha I Vítěz slovenského Talentu Peter Brajerčík, slovenský herec, který se proslavil v Česku rolemi záporáků Ján Jackuliak, herec a zpěvák Robert Urban a dalších více jak 20 herců, tanečníků, zpěváků se v pondělí večer sejdou v pražské Hybernii, aby zde divákům představili unikátní Česko Slovenský muzikál KUBO, pocta Jozefu Kronerovi.

 

Od loňského května, kdy měl muzikál KUBO na Slovensku svou premiéru, jej tam vidělo přes 60 000 diváků. V Česku se představí poprvé v pondělí 29. dubna večer v pražské Hybernii a na představení má přijít řada celebrit - od Dary Rolins, přes Majka Spirita, až po Mekyho Žbirku. Na podzim by pak unikátní představení mělo objet část ČR. 

Jednou z hlavních tváří muzikálu KUBO v ČR je herec Ján Jackuliak, kterého české publikum zná především ze seriálů Vyprávěj, Ordinace v Růžové zahradě, Rapl a dalších 

 

Kubo je jednou z filmových a divadelných klasik Jozefa Hollého. Je plný kouzelných momentů, které postupem času zlidověly a přenášejí se z generace na generaci. Kubo a jeho „Anča, ja mám nožík", nezapomenutelný autorský citát Jozefa Kronera opět ožívá v novém zpracování plném folklórních artefaktů, krojů, ale také humoru.. 

 

Je to živé, energické a zábavné představení. Je to nový československý muzikál v moderní a divácky příitažlivé podobě! Šarm, humor a příběh vesnického prosťáčka který je obětí honby za majetkem svých rodičů, jenž jsou schopni z mamonu zapříčinit neštěstí svých dětí na úkor jejich lásky, která však nakonec zvítězí…. Paľo si vybojuje lásku své milované Aničky a Kubo zůstává u své matky s milovanými makovými buchtami…,” prozradili synopsi děje tvůrci v čele s režisérem Ivanem Blahútem

 

Na pódiu se objevuje 22 účinkujících. Jsou tam originální písně slovenské písničkářky Simi Martausové, autorem hudby je Peter Uličný, autorem scénáře je Tomáš Dušička (bratr Majka Spirita) a za folklór fashion show stojí Adriena Adamíková…

 

„Je to dílo, v kterém si každá generace najde to své. V jednom příběhu je více dalších příběhů, které jsou nadčasové. Já mám roli pana Loveckého, což je šibal, který vám během pár sekund spočítá všechny prsty na nahých nohách. Kubo je ryze slovenský příběh, v němž najdeme propojení se současností," říká herec Ján Jackuliak, který v Kubovi nejenom hraje, ale spolupracuje také jako asistent režie.

 

V představení hraje a zpívá i český muzikálový herec Robert Urban a postavu Kuba ztvárňuje herec Peter Brajerčík. Po úspěchu ve slovenské televizní show „Tvoja tvár znie povedome" se stal miláčkem diváků muzikálu na Slovensku díky svému skvělému hereckému, tanečnímu a pěveckému výkonu „Skvěle ztvárnil divadelního Kuba a vzdal určitě důstojnou poctu Jozefu Kronerovi…” podotýkají tvůrci včele s producentkou Gabrielou Urbanovou.

 

„Zkoušení bylo náročné. Kubo je člověk, který svou čistotou bojuje proti našim lidských neřestem a skrze humor na ně poukazuje. I původní film se dotýká těchto věcí, které jsou nám Slovákům ať chceme, nebo ne, blízké. Na české publikum se velmi těším," dodal Brajerčík.

 

KUBO, to jsou skvělé herecké a taneční výkony, kombinace moderního tance a slovenského folklóru! A také plejáda skvělých herců a tanečníků! Je oslavou slovenského folklóru a vzdání holdu velikánovi slovenské filmové i divadelní scény - Jozefu Kronerovi.

 

Muzikál vloni viděli i někteří slovenští herci, kteří pracují i v Česku, jako třeba Andrej Hryc. „Dlouho jsem se tak nenasmál! Super představení! Diváci budou skutečně nadšení, představení srší vtipem!," uvedl.

 

Dcera slavného slovenského herce Jozefa Kronera, jehož odkaz KUBO přináší, herečka Zuzana Kronerová byla představením také nadšena! 

 

„Z mého pohledu je to projekt, který nejenom že navazuje na ty nejlepší inscenace, hry Jozefa Hollého, ale přináší novou kvalitu: příběh, který nijak neztrácí na své aktuálnosti… Dnes je přeci majetek a honba za ním ještě větším božstvem, než kdysi a k tomu přináší jeviště originální, moderní, komponovanou hudbu, která vychází z autentického slovenského folklóru a přitažlivé pěvecké a choreografické kreace.  Přidanou hodnotou je účinkování nejen slovenských, ale i českých herů, zpěváků a tanečníků," doplnila Kronerová.

 

Muzikál KUBO je sice představení plné folklórních prvků, ale rozhodně nejde o nějaké nudné podívání s monotématickou hudbou. Tu lze přirovnat k českému Čechomoru. Kubo je plné energického, vtipného podívání, urostlých mužů a krásných žen.

 

Zdroj: Metropol / Muzikál Kubo

KUBO je také plné lechtivých situací pojatých s humorem

Peter Brajerčík v hlavní roli KUBA

Hudba, tanec zpěv, to vše je muzikál KUBO

Ján Jackuliak, Gabriela Urbanová, Peter Brajerčík a Robert Urban na tiskovce k muzikálu

Tématické zařazení:

 » Kultura  

 

 

Další informace: