Cyklostezka Ohře se uchází o titul TOP destinace Česka - Sport - Český Metropol

Sport

Cyklostezka Ohře se uchází o titul TOP destinace Česka

foto archiv

Dolní Poohří | V květnu odstartovalo hlasování v dalším ročníku soutěže DestinaCZe, jejímž cílem je propagace unikátních turistických míst v České republice. I letos má Dolní Poohří své želízko v ohni. V kategorii Česko jede se o titul uchází Cyklostezka Ohře.

 

Návštěvníci mohou na webu www.ceskozemepribehu.cz/destinacze hlasovat ve třech kategoriích pro celkem devět lokalit. Cyklostezka Ohře se mezi ně probojovala ze stovky navržených. „Už postup do finále považujeme za velký úspěch. A věříme, že i tentokrát nás lokální patrioti a spokojení návštěvníci podpoří,“ říká ředitelka Destinační agentury Dolní Poohří Libuše Novotná Pokorná. Naráží přitom na úspěchy Dolního Poohří v minulých letech. V roce 2016 si město Kadaň odneslo titul v kategorii Po stopách Karla IV. a v roce 2014 se dokonce nedostavěný chrám Panny Marie v Panenském Týnci stal absolutním vítězem celé soutěže. Pro tajuplné místo na Lounsku hlasovalo přes 22 tisíc návštěvníků. V tomtéž ročníku navíc titul Fénix – znovuzrozený projekt získal Chrám chmele a piva v Žatci.

Hlasovat je možné až do 24. června 2018. Každý hlasující má k rozdělení zlatou medaili pro TOP místo a stříbrnou a bronzovou pro další oblíbené lokality. Soutěžit o ceny mohou i hlasující - každý týden jsou losovány zajímavé ceny a hlavní je pak pobyt v prvorepublikovém letohrádku Sv. Vojtěch. Kromě kategorie Česko jede soutěží další destinace v kategoriích Trendy a novinky pro místa vzniklá nebo znovuotevřená v loňském roce a ČS 100 – místa spojená s výročím založení Československa.

Páteřní cyklistická cesta, která lemuje řeku Ohři, začíná na česko-německé hranici u Chebu, kde navazuje na cyklostezku z Waldsassenu. Končí tam, kde svou pouť končí i řeka Ohře - v Litoměřicích u Labe. Měří celkem asi 230 kilometrů a nabízí množství odboček a turistických zajímavostí. V Ústeckém kraji prochází Kadaňskem, Chomutovskem, Žateckem, Lounskem a pokračuje na Litoměřicko. V terénu je značená číslem 6. Jako průvodce stezkou mohou návštěvníci využít web www.cykloohre.cz a zajímavosti o novinkách a akcích v okolí nabízí profil www.facebook.com/CyklostezkaOhre.

 

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Sport  

 » Zajímavosti  

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

34.5%

 

Ne

39.3%

 

Zlepšuje se to

26.2%