Cyklostezka vede k závodu v Kvasinách - Sport - Český Metropol

Sport

Cyklostezka vede k závodu v Kvasinách

foto archiv

Kvasiny | ŠKODA AUTO aktivně podpořila výstavbu cyklostezky vedoucí ve směru z Rychnova nad Kněžnou k závodu Kvasiny, která má zaměstnancům umožnit alternativní dopravu do závodu ŠKODA AUTO v Kvasinách. Jde o jednu z mnoha aktivit, kterými se ŠKODA AUTO snaží ulehčit svým zaměstnancům dojíždění za prací a zároveň snížit dopravní zátěž místních komunikací.

 

 

Dalšími aktivitami jsou například řízení individuální automobilové dopravy a podpora hromadných svozových linek nebo spolujízdy. Počátky automobilky ŠKODA AUTO jsou úzce spjaty s výrobou jízdních kol – právě tím začínala v roce 1895 spolupráce Václava Laurina a Václava Klementa, která postupem let přešla přes výrobu motocyklů až k výrobě automobilů. Není proto divu, že ŠKODA AUTO aktivně podpořila výstavbu cyklostezky o délce 213 metrů vedoucí ve směru od výrobního závodu Kvasiny do nedalekého Rychnova nad Kněžnou. „

Celková investice společnosti ŠKODA AUTO do prodloužení cyklostezky směrem k závodu činila 3,45 mil Kč. Jedním z účelů této cyklostezky bude totiž doprava zaměstnanců ŠKODA AUTO do a ze zaměstnání. Cyklostezka přispěje k vyšší bezpečnosti cyklistů a uleví dopravní situaci v Kvasinách a okolí.

 

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Sport