Billboardy u dálnic a silnic 1. třídy příliš nemizí, ŘSD teď vypsalo tendr na jejich odstranění - Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Billboardy u dálnic a silnic 1. třídy příliš nemizí, ŘSD teď vypsalo tendr na jejich odstranění

Desítky billboardů stojí dál i přes zákaz u dálnic a silnic 1. třídy. Ředitelství silnic a dálnic proto vypsalo doposud největší zakázku na jejich odstraňování. Díky ní má zmizet téměř 200 reklamních poutačů podél pěti dálnic.

 

Billboardy by v rámci nejnovější zakázky měly zmizet z 0.– 45. kilometru dálnic D1, D3, D5, D8 a D11. „Jedná se o první takto velký tendr. Měl by řešit až 191 kusů reklamních zařízení,“ uvedl mluvčí silničářů Jan Studecký s tím, že odhadovaná cena zakázky je 76 milionů korun, což vychází zhruba na 400 tisíc na jeden billboard. Na posílání nabídek mají zájemci čas do 20. srpna.

 

Některým kritikům se cena za demolici billboardů zdá přemrštěná. "Chtít 400 tisíc korun za odstranění jednoho poutače je opravdu velmi vysoká částka. Asi by se na to měl někdo podívat, protože to opět zavání kšeftařením," řekl jeden z bývalých pracovníků ŘSD s tím, že by mělo jít o desítky tisíc, nikoli o stovky. Zvláště u takového množštví poutačů.

 

„Od dálnic zmizela všechna dotčená reklamní zařízení již v roce 2018 a v jejich okolí zůstala pouze zařízení, kterých se novela silničního zákona netýká a nejsou v jejím rozporu, což potvrdilo i ministerstvo dopravy,“ uvedl za členy svazu dopravců prezident Marek Pavlas.

 

Jak ŘSD tak i svaz dopravy doufá, že všechny plochy, kterých se novela týká, budou odstraněny nejpozději do konce letošního roku.

 

Novela zákona z roku 2012 dala provozovatelům na odstranění reklam od dálnic a silnic I. třídy pět let. Ty už ale uplynuly. 

Zdroj: Metropol / foto: archiv MDCR

Tématické zařazení:

 » Zajímavosti  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření