O vedení Českých drah je rvačka! Do managementu chce přes 30 lidí - Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

O vedení Českých drah je rvačka! Do managementu chce přes 30 lidí

Praha I Asi jedním z nejlukrativnějších postů v Česku je usednout do managementu Českých drah. Do jeho vedení chce totiž přes 30 lidí, kteří se přihlásili do výběrového řízení. Mezi kandidáty je i současný šéf dozorčí rady Českých drah Karel Pospíšil.

 

Během srpna má výběrová komise zúžit počet kandidátů do čela představenstva na zářijové zasedání dozorčí rady už by se mělo vybírat. Ve výběrové komisi už není čerstvě šéf dozorčí rady Karel Pospíšil. Ten na svůj post v komisi rezignoval, odejde i z dozorčí rady, ovšem uchází se o post v managementu.

 

Mezi dalšími kandidáty je podle informací deníku Zdopravy.cz několik bývalých manažerů Českých drah, kteří byli v minulých letech odvoláni. Svoji kandidaturu potvrdil i Jiří Kolář, který je ředitelem Drážního úřadu a v minulosti vedl Správu železniční dopravní cesty a byl v představenstvu Českých drah.

 

Ve výběrové komisi bude náměstek ministra dopravy Tomáš Čoček a za dozorčí radu Jan Vrátník, Tatiana Molková a Vojtěch Kocourek. Nově také členové dozorčí rady do výběrové komise z neznámých důvodů do komise zvolili předsedu Svazu průmyslu a dopravy Jaroslava Hanáka.

 

Představenstvo Českých drah je od června letošního roku pouze tříčlenné, dozorčí rada odvolala v červnu předsedu představenstva Miroslava Kupce, už dříve na post rezignoval Michal Heřman, který odešel do OKD.

 

Finanční ohodnocení ve vedení ČD je velmi zajímavé, i přesto, že jde o polostátní instituci. Mnozí odborníci se shodují, že by si tento národní dopravce zasloužil revitalizaci a celkový přístup k procesu přepravy, cestujícím i některých projektům.

Zdroj: Metropol / foto: archiv

Tématické zařazení:

 » Zajímavosti