Světlomalíř Alex Dowis prorazil v americkém Talentu a dostal se i dál! Jako jediný Čech v historii! - Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Světlomalíř Alex Dowis prorazil v americkém Talentu a dostal se i dál! Jako jediný Čech v historii!

Praha I USA jsou skutečně zemí neomezených možností. Přesvědčil se o tom světlomalíř Alex Dowis, který jako první Čech dobyl televizní show Amerika má Talent (America’s Got Talent). Nejenom, že prošel prvním kolem, ale se svým týmem se dostal až do živého přenosu v Hollywoodu!

 

dowis a jeho tým, kterého před lety do mediálního podvědomí dostala především Lucie Bílá, která si jej z Česko Slovensko má talent vytáhla ke spolupráci pro svá tour, ukázal, že Češi mají skutečně zlaté české ručičky. Light a Street Art umělec Alex Dowis, který je jediný svého druhu u nás, v Evropě a možná i na světě ukázal, že na to má.

 

„Podařilo se nám oslovit zhýčkané diváky v rozřazovacím kole soutěže v již 14. řadě úspěšné reality show America’s Got Talent a my jsme postoupili do živých vysílání. Máme z toho obrovskou radost. Je to opravdu splněný sen,“ přiznal Alex Dowis, který žije v Praze, ale působí se svými unikátnímu show po celém světě.

 

Televizní část show AGT byla tentokrát věnovaná 50. výročí přistání člověka na Měsíci. „Porotce Simon Cowell, který to nejprve tak trochu ´pohanil a nedal nám hlas´, v dalším kole prohlásil, že měl husí kůži přes husí kůži. Teď se tedy připravujeme na přímý přenos, který se uskuteční za 3. týdny v překrásném Dolby Theatre v Los Angeles, kde se například předávají filmoví Oskaři. Jsme tedy mezi 36 nej vystoupeními z celého světa na největší talentové soutěži světa. Je to pro nás, pro mě a můj tým z Dowis.cz obrovská čest a motivace. Velmi ´neskromně´ říkám, je to Wooooooow… pocit,“ podotkl umělec, který kdysi začínal na ulici jako „sprejer“ a dnes si jej žádají firmy, instituce, jednotlivci i producenti řady projektů a eventů.

 

Do USA se Dowis se svým týmem vydá za tři týdny, tak, aby se 13. srpna zúčastnili live přenosu. „Je to čtvrtfinále a my soutěžíme o postup do semifinále, bude nás 12 a jen 7 půjde dál. Protože čtvrtfinále má 3 týdny vysílání tak nás bude v semifinále 21,“ prozradil informace ze zákulisí světlomalíř.

 

V rámci první, jarní účasti v Americkém Talentu se v Los Angeles potkal i s českou režisérkou a producentkou Pavlínou Moskalykovou, kterou vzal s sebou na natáčení a ta byla z exhibice jeho a jeho týmu naprosto nadšená. "Strašně moc klukům držím pěsti a věřím, že to dotáhnou až do finále. Už teď je Alex a jeho tým fenomén, dostat se takhle daleko se opravdu podaří velmi málo komu a zvláště, pokud jde o Evropany a Čechy....," podotkla filmařka, žijící střídavě v ČR a v USA.

 

Letos se mj. zúčastnil i španělské televizní talk show, kde si zase získal obrovský obdiv herce Antonia Banderase, který se s ní vyfotil a prohlásil o něm, že je to skutečný Mistr svého oboru, a že nic podobného dosud neviděl. 

 

Formou light-art stylu tvořil například  postavičky Pata a Mata v rámci propagace při jejich výročí či Králíky z klobouku výtvarníka Vladimíra Jiránka, s nímž měl tu čest se poznat a nějaký čas spolupracovat.

 

Zajímavostí je, že do soutěže Alexe Dowise vybrali skauti, kteří po celém světě hledají umělce, kteří by soutěž oživili. Nejspíš netušili, co v sobě tento light a street art umělec skrývá.

 

Podívejte se úžasné na video z jeho vystoupení v soutěži America’s Got Talent.

 

 

 

 

Zdroj: Metropol / foto: archiv A. Dowise

Alex Dowis se svým týmem v Los Angeles

Dowis jako první Čech dobyl americkou show!

Dowis doslova ohromil porotu Talentu

Na jedno z natáčení pozval i režisérku Pavlínu Moskalykovou

Alex Dowis je jediný svého druhu široko daleko

Před lety úzce spolupracoval s Lucií Bílou

Tématické zařazení:

 » Zajímavosti