V Harrachově chtějí zachránit skokanské můstky, volá po tom i zpěvačka Jitka Zelenková! - Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

V Harrachově chtějí zachránit skokanské můstky, volá po tom i zpěvačka Jitka Zelenková!

Harrachov I Po záchraně unikátních skokanských můstků v krkonošském Harrachově, volají tisíce lidí. Dokonce na to byla vypsána sbírka. Po tom, aby byly zachovány tyto mosty, z kterých se ještě nedávno skákalo u příležitosti různých mistrovství, volá i zpěvačka Jitka Zelenková.

 

Sbírku na záchranu skokanských můstků, vyhlásil spolek z krkonošského Harrachova. „Zatím se podařilo vybrat desítky tisíc korun. Naším hlavním cílem je opět uvést do provozu areál malých můstků tak, aby se zde v následující sezoně mohlo trénovat,“ uvedl jeden z organizátorů sbírky Stanislav Slavík ze spolku Lyžařský a turistický Bucharův klub Harrachov.

 

Náklady na opravy si vyžádají nejméně 1,5 milionu korun. „Když harrachovské můstky nebudou v provozu, tak děti nemají kde skákat. Když to bude dál pokračovat, tak nebudou žádné skoky. Chceme zachránit tu disciplínu,“ řekl Slavík.

 

Plány komplikují majetkoprávní spory různých subjektů, které v areálu působí. Jedná se také o tom, kdo po případné rekonstrukci bude platit náklady na provoz. Sbírka má podporu i ze strany bývalých špičkových skokanů, Poláka Adama Malysze či Pavla Ploce. Také harrachovská radnice iniciativu spolku vítá. „Mají naší plnou podporu a doufáme, že se vše podaří. Byla by obrovská škoda, kdyby ty můstky zanikly,“ řekla starostka Eva Zbrojová.

 

Liberecký kraj dokonce přislíbil uhradit studii a projektovou dokumentaci do výše 5,5 milionu korun. Samotná obnova areálu pak bude hlavně na státu.

 

O to, aby byly skokanské můstky zachovány, lobuje i zpěvačka Jitka Zelenková, která před pár dny Harrachov navštívila a vydala se tím směrem na výlet.

 

„Pokaždé, když přijedu do Harrachova, tak mě naprosto fascinují ty výhledy... jak by řekl klasik – panoramata. Ale stejně silně mi vždycky zůstává stát rozum nad tím, v jakém stavu jsou zdejší skokanské můstky. Tohle jsou fotky z mé poslední vycházky na Mamuta... Chtěla jsem se na vlastní oči přesvědčit, v jakém je to stavu a můžu Vám bohužel říct, že nic moc. Přitom jestli si to pamatuju správně, je takových velikánů jenom pět!!! v celé Evropě.  Já vím, řeknete si, že nejsou peníze na důležitější věci, než jsou můstky. Ale když už stojí, není škoda je nechat spadnout?!,“ zamyslela se na svém facebookovém profilu Zelenková.

 

Dobrou zprávou pro ni i další desítky tisíc lidí, které mrzí současný tav můstků je, že se na tom pracuje… Tak snad se dočkáme jejich obnovy.

 

 

Zdroj: Metropol / foto: archiv, archiv J. Zelenkové

Jitka Zelenková nechápe, jak mohl někdo takový unikát nechat zdevastovat

Také zpěvačka věří, že se podaří můstky zachránit

Do Harrachova jezdí Jitka Zelenková velmi ráda

Tématické zařazení:

 » Zajímavosti  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření