Martin Chodúr se už podruhé v životě sešel s Tomem Jonesem - Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Martin Chodúr se už podruhé v životě sešel s Tomem Jonesem

Bratislava I O tom, že je Martin Chodúr velkým fanouškem britského zpěváka Toma Jonese, se ví už dlouho. V repertoáru má některé z jeho písní, někteří ho k Tygrovi z Walesu kvůli podobně zbarvenému hlasu, způsobu interpretace a rozmanitému repertoáru dokonce přirovnávají. Nyní se tuzemský barytonista s hlasem tříoktávového rozsahu se svým idolem před jeho bratislavským koncertem sešel už podruhé v životě.

 

Kdy a jak se Martin s Tomovou tvorbou seznámil, která jeho alba má nejraději a jaký má k Tomu Jonesovi vztah, to nám po koncertě v bratislavské AXA aréna NTC prozradil.

 

„Toma Jonese jsem objevil relativně pozdě. Respektive dlouho jsem ho nemohl ani vystát - taková je síla předsudků. Když jsme nahrávali s kapelou Robson na naše album Who is Martin? píseň Rabbit, kluci z kapely mi radili, abych ji zkusil zazpívat trochu jako Tom Jones. “Tom Jones?”, řekl jsem si s hrůzou: Spíše jako Ian Gillan nebo Robert Plant, ne? Nicméně mi to nedalo a nějaké písně jsem si od něj poslechl. To, co mě na Tomu Jonesovi zajimá, je pěvecká technika a feeling. Pokud člověk odhlédne od mnohdy podprůměrných písní a někdy poněkud podivné image, je skutečně Tom Jones jedním z nejpozoruhodnějších zpěváku 20. století," prozradil Chodúr.

 

Zejména v 60. letech byly a také v posledních cca 20 letech jsou podle českého zpěváka Jonesův zpěv a jeho jevištní projev vskutku strhující. „Navíc, když si člověk uvědomí, že se vše natáčelo živě, je to o to víc obdivuhodné. Mám rád jeho album From the Heart z roku 1966, kde zpívá spoustu standardů, avšak vyloženě po svém. První album, které jsem od něj měl, bylo album duetů Reload z roku 1999 a postupně jsem posbíral a sbírám všechna jeho alba a DVD. Je fascinující poslouchat, jak se jeho hlas za neuvěřitelných více než pětapadesát let vyvíjí. Když jsem před deseti lety vyhrál talentovou soutěž Česko Slovensko hledá Superstar, pořadatelé mi v roce 2010 splnili jeden z životních snů a já se s Tomem Jonesem osobně sešel,“ prozradil Martin

 

Bylo to tehdy v Kodani krátce před jeho exkluzivním koncertem ve velmi malém prostoru. Bylo to na propagaci jeho tehdy aktuálního alba Praise & Blame. Proto byl Chodúr velmi rád, že mu pořadatel letošního koncertu v Bratislavě, agentura Vivien, který se konal v rámci jeho celosvětového turné na podporu jeho čtyři roky starého alba Long Lost Suitcase a jeho autobiografie Over the Top and Back, která vyšla v Česku a na Slovensku pod názvem Tom Jones (Znovu na vrcholu), umožnili sejít se s Tygrem z Walesu podruhé.

 

„Tom Jones mne znovu nezklamal. Krátce jsme si popovídali, je to skutečně nesmírně milý a vstřícný člověk. Je skutečně v dechberoucí formě“…,“ dodal Martin Chodúr.

Zdroj: Metropol / foto: archiv M. Chodúra

Už v roce 2010 se Martin Chodúr s Tomem Jonesem potkal v Kodani

A teď podruhé v Bratislavě v rámci jeho koncertu

Tématické zařazení:

 » Zajímavosti  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření