Paříž vytáhla do boje s tím, co si Češi hodně zamilovali! Víte s čím? - Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Paříž vytáhla do boje s tím, co si Češi hodně zamilovali! Víte s čím?

Paříž I Francouzská metropole bojuje s tím, co v Evropě i na celém světě, ale také u Čechů zaznamenává velký boom. Teď tomu vedení města včele se starostkou Anne Hidalgovou udělá přítrž. Od července tak nebudou lidé smět parkovat elektrické koloběžky na chodnících!

 

Pařížská starostka tak reagovala na rostoucí počet úrazů a dopravních přestupků související s elektrokoloběžkami, které se podle radnice vymkly kontrole.

 

"Koloběžky bude také možné zanechat jen na parkovacích místech na vozovce. Provozovatelé, jejichž počet má klesnout na tři, budou muset omezit rychlost strojů na 20 km/h na vozovkách a na osm kilometrů v pěších zónách. Po chodnících koloběžky nesmějí jezdit už nyní," uvedl tiskový odbor radnice v Paříži.

 

Ve francouzské metropoli je nyní na 40 tisíc sdílených koloběžek podobných těm, které si lidé mohou půjčit také ve Vídni, Berlíně, Londýně nebo i v Praze. Teď ale Paříží hrozí žaloby obětí nehod za to, že jejich provoz dostatečně neregulovala. Přesto tam ale poměrně rychle zákaz prošel. V Praze by se například taková věc řešila měsíce, možná roky a ještě by "proti omezování podnikání a svobodnému pohybu" protestovaly jistě stovky lidí.

 

Zdroj: Metropol / foto: archiv

Tématické zařazení:

 » Zajímavosti