Součástí nového seriálu Tomáše Magnuska ČECHOVI bude unikátní věc! Jaká? - Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Součástí nového seriálu Tomáše Magnuska ČECHOVI bude unikátní věc! Jaká?

Ratibořice I Už na podzim vstoupí na obrazovky nový seriál Tomáše Magnuska Čechovi. Rodinná sága o čtyřgenerační podnikatelské rodině, ala „Český Dallas“, vznikala v uplynulých měsících převážně ve východních Čechách, ale hlavně v domě Viktorka v Babiččině údolí, kde je i herecké muzeum. Součástí seriálu bude i jedna zajímavost – a sice kniha, která prozradí pikantní zajímavosti ze zákulisí a poodhalí řadu věcí…

 

Režisér a scénárista Tomáš Magnusek se spojil s nakladatelem a autorem knihy Pavlem Mészárosem (který nedávno vydal i knihu 50 let Popelky či sbírku básní herce Petra Baťka Mezi svými rýmy) a pustili se do psaní.

 

Seriál Čechovi, který nese podtitul „Český Dallas“, a který svým námětem i formou zpracování tak trochu vybočuje z řady nekonečných seriálů, bude mít svou knihu. „Ta bude vypovídat nejen o vzniku seriálu a jeho zákulisí, ale také o samotném režisérovi, o jeho osobnosti, dosavadních projektech i plánech. Teď na tom intenzivně pracujeme,“ potvrdil i její autor a vydavatel Pavel Mészáros.

 

„Mám z toho velkou radost. Co víc si scénárista a režisér může přát, než aby se seriál divákům líbil, a taky, aby se zajímali o jeho vznik. No a my jim dáme tuhle exkluzivní šanci. Tam se dozvíte věcí…,“ řekl s nadsázkou Tomáš Magnusek, který je mj. předsedou Obce spisovatelů ČR. Ve svém seriálu také sám hraje a nutno podotknout, že velmi negativní roli.

 

„Jsem moc rád, že společně se seriálem vyjde i kniha. Když jsem Tomáše poznal, bylo mi jasné, jaká je to všestranná a kreativní osobnost, je neuvěřitelné, co doposud dokázal – a tím nemám na mysli jen jeho filmy. A jak tak odhaduji, jeho další plány jsou ještě během na dlouhou trať. Těší mě takové lidi potkávat a jejich pohled na svět a životní postoje zprostředkovávat čtenářům. V knize se například i dozvíte, že nebýt jedné slavné stavebnice, možná by Čechovi nikdy nevznikli,“ nakousl zákulisní zajímavosti Pavel Mészáros.

 

V Čechových hrají Libuše Švormová, Miloslav Mejzlík, Petr Batěk, Kateřina Macháčková, Robert Cejnar, Tereza Petrášková, Bára Šťastná, Regina Rázlová, Jaroslava Obermaierová, Jan Přeučil, Eva Hrušková, Felix Slováček, Jiří Klem, Stanislav Nedorost, Jan Rosák, ale třeba také Ivana Jirešová nebo Josef Zíma.

 

Už pasáž v knize z natáčení o tom, jak mistr rétoriky a herec Jan Přeučil skončil ve vířivce s dvěma sličnými dívkami, bude pro diváky zajímavým počtením…!

 

„Natočením seriálu jsem si splnil jeden velký sen. Snažil jsem se nabídnout divákům něco, co vybočuje z běžných seriálových klišé, co není seriálovou ´konfekcí, která se dnes často točí podle víceméně jednotného střihu. A jsem rád, že je to seriál z českého prostředí. Že souběžně vzniká i kniha, je pro mne i pro diváka příjemné zpestření, protože jejím prostřednictvím se o seriálu doví i to, co v něm při jeho sledování nenajde. Když mi Pavel pročítal první stránky z knihy, trochu mě překvapilo, že ji pojal tak trochu i jako moji osobní zpověď – ale musím říct, že jsem byl překvapen příjemně…“´podotkl Magnusek, který kromě scénáře a příprav na druhou seriálovou sérii začne už brzo pracovat také i na dvou dalších filmových projektech, kromě toho, že na Viktorce provozuje i pension s wellness a unikátní Herecké muzeum s artefakty celé řady slavných českých osobností.

 

Kniha by měla vyjít na podzim a měla by téměř kopírovat začátek vysílání seriálu. Kdy přesně to bude a na které stanici, se diváci včas dozvědí.

 

Ti, kteří se přesto chtějí dozvědět něco víc ze zákulisí seriálu i Tomáše Magnuska, mohou příští čtvrtek 13. června večer přijít do pražského Divadla Karla Hackera na Hovory W Pavla Mészárose a Jiřího Wericha Petráška, kde hosty bude právě režisér Magnusek i s herečkou Libuší Švormovou, která v Čechových hraje matku celého rodu..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdroj: Metropol / foto: AOS Publishing, Seriál ČECHOVI

Tomáš Magnusek s autorem knihy a vydavatelem Pavlem Mészárosem

Že by si Magnusek rád ještě hrál se stavebnicí?

Na knize k seriálu Čechovi se už pracuje

Seriál Čechovi vznikal hlavně ve vile Viktorka

Libuše Švormová, Miloslav Mejzlík či Petr Batěk jsou představiteli rodiny Čechovi

Tomáš Magnusek sám hraje ve svém seriálu

Radim Uzel, Petra Řehořková a Felix Slováček při natáčení Čechových

Například o tom, proč takto inflagranti byl Jan Přeučil nachytán se dvěma sličnými dívkami se dozvíte v knize

Scény plesu se natáčelí v Náchodě

Josef Zíma s druhou režisérkou Evou Toulovou

Regina Rázlová jako babička

Tématické zařazení:

 » Zajímavosti