Pozor, mění se čas. A rozhodně ne naposled! - Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Pozor, mění se čas. A rozhodně ne naposled!

Praha I Pozor! Nezapomeňte si tento víkend ze soboty na neděli přeřídit hodinky. Mění se zimní čas na letní. Sice se spekulovalo, že tomu bude brzo konec, ale vše je jinak. EU ještě nevyřešila, kdy se změna času bude opravdu měnit naposledy.

 

Od neděle budeme vstávat o hodinu dříve. Většina Čechů by přitom přivítala, kdyby zůstal čas zimní, tedy ten, co je nyní. Střídání času je téma, které se často objevuje v různých diskuzích. Nedávno téma řešil výbor Evropského parlamentu, podle kterého bychom si hodinky mohli naposledy přeřídit v roce 2021. Původně to mělo být právě letos.

 

Po Evropském parlamentu ho musí schválit ještě Rada EU a jednotlivé země začlenit do své legislativy. 

 

„Chceme zajistit, aby touto iniciativou nebyl narušen jednotný trh. Proto je důležité nastavit koordinační mechanismus, pomocí kterého bychom našli dobré řešení pro každý členský stát," citoval českého europoslance Pavla Svobodu, který je pro tento zákon zástupcem skupiny EPP.

 

V loňské anketě, kterou vyhlásila Evropská komise, hlasovalo pro zrušení střídání letního a zimního času více než 80 procent účastníků. Zapojilo se zhruba 4,6 milionu Evropanů, nejvíce z nich pocházelo z Německa. Návrh poté přijala Evropaká komise.

Zdroj: Metropol / Shutterstock

Změnu času nechce až 80 % Evropanů

Tématické zařazení:

 » Zajímavosti