Zdravotní pojišťovny rozdělí mezi klienty na prevenci skoro 1,5 miliardy korun! - Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Zdravotní pojišťovny rozdělí mezi klienty na prevenci skoro 1,5 miliardy korun!

Praha I Téměř 1,5 miliardy korun rozdělí letos zdravotní pojišťovny klientům formou příspěvků na prevenci. Meziročně tak navýšily částky někde o deset, jinde až o téměř sedmdesát procent. Loni to bylo 1,065 miliardy korun a příspěvek čerpal přibližně každý osmý Čech.

 

Nejoblíbenějšími benefity jsou příspěvky na pravidelné pohybové aktivity nebo nepovinná očkování, zejména proti klíšťové encefalitidě. Z asi 5,9 milionu pojištěnců největší Všeobecné zdravotní pojišťovny čerpá příspěvky jen asi desetina, meziročně jich přibylo jen mírně. Průměrně získali asi 850 korun. Celkem pojišťovna na příspěvcích loni vyplatila přes 438 milionů korun, letos plánuje 735 milionů. Nabídku pro letošní rok pojišťovna zveřejnila na webu.

 

Kromě tradičních příspěvků na očkování, ozdravné pobyty dětí, pohybové aktivity letos u VZP přibude bonus na plavání kojenců, speciální výživu pro nedonošené děti, preventivní vyšetření prsu, lázeňské pobyty pro dárce orgánů nebo nové druhy očkování. Příspěvky navíc dostávají těhotné ženy, celiaci, dárci krve či diabetici.

 

Druhé největší, Zdravotní pojišťovně Ministerstva vnitra ČR, stoupl meziročně počet žádajících o 29 procent, o více než třetinu přibylo žádostí třetí České průmyslové zdravotní pojišťovně. O čtvrtinu pak vzrostl počet čerpajících klientů Vojenské zdravotní pojišťovny, pojištěnců Oborové zdravotní pojišťovny čerpalo asi o devět procent více než v roce 2017.

 

Na druhou stranu je faktem, že řada klientů pojištovec ani netuší, že mohou některé čátky na prevenci čerpat nebo to vědí, ale nevyužívají. Na všech webech pojištoven pak klient najde informace, co mu která ze společností nabízí.

Zdroj: Metropol / archiv

Tématické zařazení:

 » Zajímavosti