Neuvěřitelné! Japonec při narození vážil jen 268 gramů - Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Neuvěřitelné! Japonec při narození vážil jen 268 gramů

Tokio I To, co by ještě před pár lety nebylo možné a takové miminko by nemělo šanci přežít, je dnes už běžné. I když to, co se odehrálo v tokijské nemocnici, lze téměř prohlásit za zázrak. Miminko zde vážilo pouhých 268 gramů.

 

Japonec, který měl váhu jako větší bonboniéra, se loni v srpnu narodil extrémně maličký. Nyní už má přes tři kilogramy a rodiče si jej odnesli domů. Jde o nejmenšího přeživšího novorozence mužského pohlaví.

Lékaři museli vyvoval porod už po 22 týdnech těhotenství, protože dítě přestalo růst a panovaly vážné obavy o jeho život. Chlapec se narodil císařským řezem. Byl tak malinký, že se snadno vešel na dlaň dospělého.

„Od porodu byl na jednotce intenzivní péče, dokud jeho hmotnost nedosáhla 3238 gramů. Dne 20. února byl propuštěn,“ uvedl Takeši Arimicu z lékařské fakulty tokijské Univerzity v Keio.

„Jsem nesmírně vděčná, že syn takto vyrostl a přibral. Upřímně jsem si vůbec nebyla jistá, zda může přežít,“ přiznala maminka chlapečka, který byl při propuštění domů již schopen pít mléko.

Nemocnice upozornila, že pravděpodobnost přežití novorozenců vážících méně než 300 gramů je velmi malá, zvlášť pokud se jedná o chlapce.P ředchozím rekordmanem byl chlapec, který přišel na svět roku 2009 v Německu. Po narození vážil jen 274 gramů. Vůbec nejmenším úspěšně narozeným dítětem je holčička rovněž z Německa, jejíž hmotnost po narození činila 252 gramů. U nás jsou takové případy zatím neznámé, ale i zde dokáží lékaři zachránit velmi malá miminka. 

Zdroj: Metropol / archiv

Malý Japonec má dnes už přes 3 kg a byl propuštěn domů

Tématické zařazení:

 » Zajímavosti  

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

34.5%

 

Ne

39.3%

 

Zlepšuje se to

26.2%