Kiswire v zóně Trangle otevřel novou halu - Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Kiswire v zóně Trangle otevřel novou halu

foto archiv

Velemyšleves | Firma Kiswire Cord Czech otevřela v průmyslové zóně Triangle novou halu na výrobu ocelových kordů do pneumatik. Investice za jednu miliardu korun umožní firmě zdvojnásobit kapacitu závodu, který na Žatecku vyrábí dráty a kordy od roku 2017. Firma, která je součástí jihokorejského koncernu, plánuje postupně zaměstnat v nové části závodu až 250 lidí.

 

Václav Skála, GA manažer firmy Kiswire Cord Czech: „Nová hala v Průmyslové zóně Triangle je strategickou investicí naší společnosti v České republice. Umožní nám více než zdvojnásobit výrobu drátů a kordů především pro světové výrobce pneumatik. Budeme tak schopni zajistit rostoucí poptávku po našich výrobcích přímo z Evropy a snížit tak dovozy z našich výrobních závodů v Asii.“

Kiswire Cord Czech vyrábí v zóně Triangle dráty a kordy již od roku 2017. Výstavba nové haly začala v srpnu loňského roku a dokončena byla letos v září. „Předpokládáme, že na jaře 2019 spustíme zkušební výrobu. Postupně plánujeme zaměstnat až 250 nových zaměstnanců. Máme především zájem o operátory výroby, techniky údržby a kvalitáře,“ uvedl Václav Skála.

Nová výrobní hala je dlouhá více než 300 metrů a její celková plocha je 16 tisíc metrů čtverečních. Celková kapacita výroby závodu Kiswire Cord Czech v průmyslové zóně triangle zvýší na 27.000 tun drátů a kordů ročně. V současné době zaměstnává firma u Žatce přes 100 lidí.

 

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Zajímavosti  

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

36%

 

Ne

40.6%

 

Zlepšuje se to

23.4%