Letní turistická sezóna v Jablonci přinesla rekordní návštěvnost radniční věže i infocentra - Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Letní turistická sezóna v Jablonci přinesla rekordní návštěvnost radniční věže i infocentra

foto archiv

Jablonec nad Nisou | Dlouhé a teplé léto turisty od návštěvy jabloneckých památek a rozhleden neodradilo. Rekordní návštěvnost zaznamenala radniční věž a rušno bylo i v nejstarším stojícím jabloneckém domě, kde v současnosti sídlí turistické infocentrum.

 

Radniční věž se letos otevřela druhý týden v červenci, a to po dvouleté pauze kvůli rekonstrukci. Zájem o výstup byl hned od prvního dne. „Mnoho lidí se na znovuotevření těšilo. V tuto chvíli je totiž věž radnice prakticky jedinou rozhlednou přímo v Jablonci. Vyhlídková věž na Petříně je už několik let pro veřejnost uzavřená,“ potvrzuje Petr Vobořil, ředitel Jabloneckého kulturního a informačního centra, které výstupy na věž přes letní prázdniny zajišťuje. Celkově se na věž během prázdnin vypravilo téměř třináct set lidí. Vzhledem k tomu, že není volně přístupná, skupinky doprovázela vždy průvodkyně. „Je to úplně jiný pohled na město, nedivím se, že výhled láká také místní. Někteří se znovu vraceli, aby si zážitek zopakovali. Bylo sice vedro, ale často pěkná viditelnost. Zpozorovali jsme třeba i stoupající dým z Ještědu v době požáru,“ líčí průvodkyně na věž Sandra Castaňedová.

Pokud vás také láká vidět Jablonec z ptačí perspektivy, v září můžete ochoz radniční věže navštívit ještě v rámci Dne evropského dědictví, v sobotu 15. 9., a to zdarma, stejně jako ostatní jablonecké památky.

Do jabloneckého infocentra v Domě národopisců Scheybalových zavítalo více turistů než kdy jindy. Svědčí o tom prázdninová statistika. V červenci a srpnu si pro informaci do Domu Scheybalových přišlo téměř 9 000 návštěvníků, což je o 2 500 návštěvníků více než prázdniny minulé. „Po třech letech se nám podařilo zapojit se do letní soutěže s ČT Déčkem Sežeňte ovečky. Malí návštěvníci u nás hledali ztracenou ovečku, kterou jsme ukryli do expozice Ze staré školy. Rodiny s dětmi tak odcházeli dvojnásobně spokojení… zhlédli jak výstavu a ještě získali tajný kód do soutěže. Někteří k nám dokonce zavítali díky soutěži poprvé a byli nadšeni,“ říká Hanka Herkommerová, vedoucí turistického infocentra. „Celkově hodnotím sezónu jako vydařenou, jak co se týče návštěvnosti, tak i nabízených služeb. Opět jsme mohli díky spolupráci s Rybářským svazem prodávat rybářské povolenky, což vítají především zahraniční turisté. Velký zájem byl i o nové propagační materiály Jablonce a letáky s informacemi o sklářských exkurzích,“ dodává Herkommerová. Dobrou zprávou pro turistické infocentrum v Jablonci nad Nisou i jeho návštěvníky bylo obhájení “Q” certifikátu Českého systému kvality služeb. „Snažíme se zákazníkům maximálně vyhovět, aby z Jablonce odjížděli spokojení. Jsme si vědomi toho, že je stále co zlepšovat, takže na další sezónu určitě nějaké novinky opět přichystáme,“ uzavírá Herkommerová.

 

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Zajímavosti  

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

36%

 

Ne

40.6%

 

Zlepšuje se to

23.4%