Ústecký kraj se prezentoval na agrosalonu Země živitelka - Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Ústecký kraj se prezentoval na agrosalonu Země živitelka

foto archiv

České Budějovice | Země živitelka, největší a nejvýznamnější agrosalon svého typu zaměřující se na zemědělský sektor napříč všemi jeho obory v České republice a na Slovensku, v letošním roce zahájil 45. ročník s podtitulem 100 let českého zemědělství. V Českých Budějovicích nesměl chybět Ústecký kraj coby úrodná zahrada Čech.

 

Ve výstavních prostorách se prezentovaly ty nejlepší potraviny a potravinářské výrobky z Ústeckého kraje, vítězové soutěže Regionální potravina Ústeckého kraje a soutěže Nejlepší potravina kraje Přemysla Oráče a držitelé certifikátů regionálních značek.

Ústecký kraj se prezentoval samostatnou expozicí společně s Okresní agrární komorou Most. Návštěvníci zde ochutnali vítězné potravinářské produkty a vína z vinic Ústeckého kraje, byl jim k dispozici Katalog řemeslné výroby, mapky regionálních výrobců, magazín Brána, vše pod marketingovou značkou Brána do Čech.

Návštěvnost budějovického výstaviště v době výstavy dosahuje přibližně 100 000 návštěvníků. Z reakcí bylo zřejmé, že je náš kraj vnímán jako místo, kde lze strávit příjemnou dovolenou a kde se dbá na podporu regionálních produktů.

Země živitelka pravidelně nabízí nejširší spektrum většiny zemědělských oborů na jednom místě, novinky z oborů zemědělské techniky, myslivosti, včelařství, rybářství, potravinářství nebo chovu hospodářských zvířat, komplexní prezentaci zemědělství od historie po současné trendy a novinky v oblasti výzkumu. Zdroj: Mgr. Petra Ludwigová

 

 

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Zajímavosti