Mostecký hipodrom a město Kadaň se pyšní certifikáty Rodinné stříbro - Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Mostecký hipodrom a město Kadaň se pyšní certifikáty Rodinné stříbro

foto archiv

Most/Kadaň | Poslední srpnovou sobotu se na hipodromu v Mostě uskutečnilo další dostihové odpoledne, na kterém mohli diváci shlédnout osm závodů. Jedním z nich byla i 21. Velká letní cena Ústeckého kraje, která je rovinným dostihem na 2 000 metrů. Vítěze dostihu, žokeje Václava Janáčka s tříletým koněm Darkolva ze stáje Joly, dekoroval hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

 

Ještě před startem Velké ceny předal hejtman představitelům hipodromu Jiřímu Charvátovi, který je majoritním akcionářem společnosti, a Jakubu Šimůnkovi, řediteli hipodromu, certifikát Rodinné stříbro Ústeckého kraje. „Mostecký hipodrom je nejen místem, kde se setkávají dostihoví fanoušci, ale i ukázkou toho, jak se mění rekultivovaná krajina po těžbě uhlí. Vážím si toho, že hipodrom podporuje řada firem i samospráva. Konají se zde prestižní závody a zdejší dostihové dny jsou magnetem pro tisícovky diváků. Pro vysokou sportovní úroveň zdejších dostihů a jejich velkou návštěvnost byl hipodrom zařazen do programu Rodinné stříbro Ústeckého kraje, kam patří více než dvě desítky nejpřitažlivějších míst a akcí v kraji z oblasti sportu a kultury,“ řekl při předání certifikátu hejtman Oldřich Bubeníček.

Velkou letní cenu podpořil i Ústecký kraj a část dostihového odpoledne přenášela živě Česká televize. Hejtman mezi čestnými hosty přivítal na závodišti generální konzulku ČR v Drážďanech Markétu Meissnerovou a představitele generálního konzulátu Ruské federace v Karlových Varech.

V sobotu se uskutečnila rovněž další významná akce programu Rodinné stříbro, kterou je Císařský den v Kadani. Starostovi města, které je pořadatelem této historické kulturní slavnosti, Jiřímu Kulhánkovi, zde předal certifikát Rodinné stříbro radní Ústeckého kraje Ladislav Drlý.

Touto akcí si Kadaň připomíná významnou událost, kdy v roce 1367 navštívil město Kadaň římský císař a český král Karel IV. V roce 2018 se slavil již 26. příjezd Karla IV. s jeho družinou do královského města Kadaně. Více na www.cisarskyden.cz.

 

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Zajímavosti