Střední školy úspěšně reprezentují Ústecký kraj - Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Střední školy úspěšně reprezentují Ústecký kraj

foto archiv

Brno | V moravské metropoli se konal desátý galavečer celostátní soutěže České ručičky. Přehlídka České ručičky byla vyhlášena ke zvýšení významu učňovského školství v České republice a řemeslné prestiže jednotlivých učebních oborů v očích veřejnosti.

 

Vyhlašovatelem přehlídky je Jihomoravský kraj ve spolupráci s MŠMT, MPO, MZ a MPSV. Do soutěže je zařazena dvacítka vybraných učebních oborů z oblastí strojírenství, autoopravárenství, stavebnictví, gastronomie, zemědělství a zahradnictví a oblasti služeb.

Jednotlivé soutěže jsou organizovány ve spolupráci s cechy a profesními sdruženími, které soutěže připravují po stránce teoretické i praktické. Vítězové jednotlivých soutěží se spolu se zástupci škol zúčastňují slavnostního galavečera, na kterém jsou oceněni Čestným uznáním a Zlatými plaketami ve tvaru loga přehlídky. Galavečera se zúčastňují také zástupci vlády ČR, poslanci a senátoři, kteří předávají vítězům ocenění.

V celé desetileté historii této soutěže získaly školy Ústeckého kraje 16 zlatých plaket a umístili se na celkem pátém místě ze všech 14 krajů České republiky. Mezi nejúspěšnější školy patří dlouhodobě Soukromá hotelová škola Bukashool s.r.o. Most, která získala celkem sedm zlatých plaket. Dále pak Střední škola technická, gastronomická a automobilní Chomutov, která získala čtyři zlaté plakety a Střední škola lodní dopravy a technických řemesel Děčín, která získala tři zlaté plakety.

Úspěšnost žáků ústeckých škol potvrzuje dobrou přípravu žáků na budoucí povolání.

Zdroj: Ing. Jiří Mladý, ředitel Střední školy technické, gastronomické a automobilní Chomutov

 

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Zajímavosti  

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

35.7%

 

Ne

38.7%

 

Zlepšuje se to

25.6%