Zaměstnanci MŽP mohou využívat nové předškolní zařízení pro své děti - Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Zaměstnanci MŽP mohou využívat nové předškolní zařízení pro své děti

Foto archiv

Praha | Ministerstvo životního prostředí otevírá dětskou skupinu. Přímo v budově úřadu poskytuje kvalitní péči o předškolní děti svých zaměstnanců, a snaží se tak skloubit jejich pracovní a rodinný život.

 

„Vycházíme vstříc kolegyním a kolegům, kteří po této službě volali. Často třeba proto, že se z rodičovské dovolené chtěli vrátit dříve zpátky do práce, ale v klasických mateřinkách nebylo pro ratolesti místo, nebo zkrátka neměli možnost zajistit si jiné hlídání. Mnohdy kvůli tomu museli zůstávat doma déle, než by chtěli,“ vysvětluje ministr životního prostředí Richard Brabec.

 

Dětská skupina bude v provozu každý všední den od 8:00 do 16:30, navštěvovat ji může až 24 dětí ve věku od dvou do čtyř let a nastoupit mohou kdykoli během roku. Starat se o ně budou dvě zkušené pedagožky se zaměřením na předškolní a mimoškolní výchovu. A jak připomíná ředitel odboru personálního a státní služby MŽP Kamil Srnec, jde o službu neziskového charakteru: „Dětská skupina je jedním z benefitů, které našim zaměstnancům nabízíme. Rodiče zaplatí dětem pouze celodenní stravné, které – v závislosti na konkrétních požadavcích – bude stát maximálně 95 Kč za den. Chutné a zdravé jídlo, přesněji řečeno oběd a svačiny, bude dodávat specializovaná firma, která při sestavování jídelníčků spolupracuje s nutriční terapeutkou.“ Zdroj: MŽP

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Zajímavosti  

 

Anketa

Souhlasíte se zavedením elektronických pokladen?

ano

58.3%

 

ne

41.7%

 

 

Anketa

Jste pro, aby se znovu proplácely i první tři dny nemocenské?

ano

68.2%

 

ne

31.8%