Mezi suvenýry z Jablonce je nově Korálkové víno - Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Mezi suvenýry z Jablonce je nově Korálkové víno

Foto archiv

Jablonec nad Nisou | Návštěvníkům Jablonce nabízí turistické infocentrum nově originální Korálkové víno. Je inspirováno zdejší bižuterií, která do města láká turisty ze všech koutů světa.

 

Po výroční Jablonecké jablkovici přichází novinka v podobě vína. “Korálkové víno je exkluzivně vyrobeno pro Jablonecké kulturní a informační centrum ve spolupráci s vinaři z VINAŘSTVÍ LEDNICE ANNOVINO a.s., kteří jsou našimi dvorními dodavateli. Pocházejí z Jablonce nad Nisou, mají zde podnikovou prodejnu Dům Vína, a k našemu městu mají velmi hezký vztah,” vysvětluje vedoucí turistického infocentra Hanka Herkommerová. “A proč právě Korálkové? Jablonec nad Nisou je ve světě proslavený výrobou bižuterie, skla a korálků. Chtěli jsme připomenout tuto tradici a tematicky rozšířit řadu jabloneckých suvenýrů. Víno je také nepostradatelným doplňkem pro romantické zimní večery na horách,” dodává s úsměvem Hanka Herkommerová.

Korálkové víno je exkluzivně vyrobeno pro Jablonecké kulturní a informační centrum ve dvou variantách. Korálkové červené – Rulandské modré a Svatovavřinecké, a Korálkové bílé – Rulandské šedé a Tramín červený – má slámově žlutou barvu. 

Obě vína jsou k zakoupení výhradně v Domě Jany a Josefa V. Scheybalových v Kostelní ulici 1/6 v Jablonci nad Nisou a lahev stojí 139 korun.

 

 

 

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Zajímavosti  

 

Anketa

Souhlasíte se zavedením elektronických pokladen?

ano

58.3%

 

ne

41.7%

 

 

Anketa

Jste pro, aby se znovu proplácely i první tři dny nemocenské?

ano

68.2%

 

ne

31.8%