Mostecký tramp putoval zemí protinožců - Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Mostecký tramp putoval zemí protinožců

Ikona

18. dubna 2008, 13.11 | Most - Knihu „Touha jménem Austrálie aneb Český tramp v zemi daleké“ nyní vydává mostecký rodák, tramp, vodák a trochu i cestovatel František Dočekal. Kniha je určena pro ty, kteří sní o dalekých zemích nebo se snad chystají své sny uskutečnit a podívat se na druhou stranu zeměkoule.

 

“Jelikož informací o putování Austrálií je mnoho a ne všechny se vešly do knihy, tak jsem je vměstnal do webu www.australie-kniha.eu,“ řekl autor. Příběh trampa není nudným a tuctovým cestopisem, ale  vyprávěním příhod, které se svojí životní a cestovatelskou partnerkou Sárou společně zažili na farmě hluboko v australském buši na svém nejdelším životním vandru. Poutavé vyprávění o každodenním životě v australské divočině a cestování po národních parcích na pobřeží státu Queensland je doplněno zajímavými a pro návštěvníky Austrálie důležitými informacemi a skvělými ilustracemi dalšího mosteckého rodáka, nevšedního člověka a malíře  Josefa Zedníka.

   V knize se čtenář doví jak vypadá současný život ve městech i vnitrozemí, jací jsou australští obyvatelé, jaké taje skrývá zdejší překrásná příroda a podivuhodná zvířata, která nikde jinde na světě nelze spatřit, kdo byli původní obyvatelé, trestanci, novodobí australští hrdinové i zatracenci, průkopníci letectví, cestovatelé, zlatokopové a bushmani.  (tb)

Popisek

Mostecký tramp a cestovatel František Dočekal (v klobouku) při autogramiádě své knihy.

Foto: Ladislav Šeiner

 

Tématické zařazení:

 » Zajímavosti