Liberecký kraj bodoval - Aktuality - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Aktuality

Liberecký kraj bodoval

28. března 2024, 09.32 | Liberecký kraj - Druhým nejpříjemnějším místem v Česku, ke lze strávit zimní dovolenou, je Liberecký kraj. Vyplývá to z výsledků ankety Kraj mého srdce, jež sleduje oblíbenost jednotlivých krajů České republiky. Liberecký region boduje v této kategorii již tradičně.

Vyhlášení letošního dvanáctého ročníku se konalo na veletrhu Holiday World v pražských Letňanech a Liberecký kraj získal stříbrnou medaili v kategorii KAM na zimní dovolenou. „Náš kraj je tradičně pro návštěvníky nejzajímavější právě v zimním období. Snažíme se posouvat zájem i do dalších částí roku, například prostřednictvím nabídky zážitků z tradičních regionálních řemesel nebo sportovního vyžití v rámci letních sportů,“ uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

V celkovém mezikrajském hodnocení se Liberecký kraj umístil na osmém místě. Absolutním vítězem dvanáctého ročníku ankety Kraj mého srdce 2023 se stal Kraj Vysočina, následovaný Jihomoravským a Jihočeským krajem. Zejména v některých kategoriích byl souboj jednotlivých krajů velmi těsný. Pořadatelem ankety, jež se koná pod záštitou právě Asociace krajů České republiky, je tradičně vydavatelství KAM po Česku ve spolupráci s veletržní správou PVA Expo Praha. Hlavním cílem ankety je každoročně porovnat oblíbenost krajů a v rámci soutěže je zviditelnit.

Zdroj: Jan Mikulička