Z Labe si vylovili 48 cenných kovů - Aktuality - REGIONÁLNÍ NOVINY

Aktuality

Z Labe si vylovili 48 cenných kovů

10. července 2023, 11.28 | Ústecký kraj - V Roudnici nad Labem se konalo Mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let ve sjezdu na divoké vodě a nutno podotknout, že se domácím sportovcům dařilo v nabité konkurenci opravdu náramně. Čeští sjezdaři získali před domácím publikem 48 cenných kovů a jednoznačně ovládli celkové hodnocení národů.

Světového šampionátu se zúčastnilo 250 závodníků z 27 zemí světa. Sobotní vrchol celého mistrovství obstaral sprint. Kajakáři Mikuláš Zapletal, Vojtěch Matějíček a Jan Šindelář obsadili kompletní medailové pozice, totéž se podařilo juniorským deblířům. Marie Němcová se stala mistryní světa na singlu a vicemistryní na kajaku, František Salaj v Roudnici zkompletoval svou medailovou sbírku, svou první velkou světovou medaili vybojovala Zuzana Dziadková a první stupně vítězů v letošní sezoně slaví i sourozenci Klára a Matěj Vaňkovi. Závody hlídek Češi jednoznačně opanovali, když triumfovali v sedmi z osmi možných kategorií. Poslední soutěžní den poblahopřála mladým závodníkům na stupních vítězů také radní pro školství, mládež a sport Jindra Zalabáková. Světový šampionát trval od středy, kdy všechny zúčastněné sportovce přivítal v Ústeckém kraji sám Praotec Čech.

Zdroj: REGIONÁLNÍ NOVINY