SMUTNÁ ZPRÁVA: Zemřel KAREL GOTT! - Aktuality - Český Metropol

Aktuality

SMUTNÁ ZPRÁVA: Zemřel KAREL GOTT!

Praha I Zpráva, které se báli všichni se bohužel naplnila. Zemřela hvězda největší, zpěvák Karel Gott. Naposledy vydechl před půlnocí ve své vile na pražské Bertramce. Všechna evropská média informují o jeho odchodu. Hvězdou nebyl jen u nás, ale například na Slovensku, v Rakousku či v Německu.

 

"S nejhlubším zármutkem v srdci oznamuji, že nás včera (v úterý), krátce před půlnocí, po těžké a dlouhé nemoci, opustil můj milovaný manžel Karel Gott. Odešel doma, v tichém spánku, v kruhu své rodiny," sdělila manželka zpěváka Ivana Gottová, která se poslední měsíce o něj s láskou starala.

 

Přestože ji některá média i lidé nasazovala léta takzvaně "psí hlavu", Ivana Gottová o manžela pečovala s úctou a láskou. A díky ní prožil Mistr poslední měsíce a týdny života důstojně, doma, obklopen svou rodinou.

 

Mistr zemřel ve svém domě, který se od dopoledne, kdy se zpráva dostala na veřejnost, "poutním místěm", kde nechybí květiny, svíčky.

 

Lze předpokládat, že Karel Gott bude mít státní pohřeb. Uvažuje se i o chrámu sv. Víta na Hradě. Kdy se poslední rozloučení uskuteční, není jasné. Spekuluje se o příštím víkendu, aby mohly dorazit i jeho fanoušci z okolních zemí.

 

Karel Gott v září oznámil, že tpí aktutní formou leukémie. S informací, že mu příliš času nezbývá, se podle zdrojů ze svého okolí smířil a tušil, že se blíží jeho konec. Před pěti lety statečně bojoval s onkologickým onemocněním mízních uzlin. Tuto nemoc se mu podařilo překonat, byť jen dočasně. 

 

Gott podle všeho stihl dokončit svou autobiografickou knihu i televizní dokument, který měl jít na veřejnost po Novém roce.

 

Za celou redakci bychom chtěli projevit manželce, dcerám i všem příbuzných a přátelům hlubokou soustrast nad odchodem pana Karla Gotta!

 

Zdroj: Metropol / foto: archiv

Jedna z posledních fotek Karla Gotta stará jen několik týdnů

Mistr Karel Gott byl a vždy bude jen jeden!

Tématické zařazení:

 » Aktuality