Karlu Gottovi se vrátila nemoc: Opět rakovina, ale v jiné formě! - Aktuality - Český Metropol

Aktuality

Karlu Gottovi se vrátila nemoc: Opět rakovina, ale v jiné formě!

Praha I Poslední měsíce unavený výraz, pobledlá a pohublá tvář, některé zrušené akce, za to vše může u Karla Gotta návrat rakoviny. Sám zpěvák přiznal, že trpí akutní leukemií a léčí se ambulantně v nemocnici na Karlově náměstí.

 

Jak uvedl pro deník Blesk, s nemocí bojuje už delší dobu. V poslední době bylo jasné, že s Mistrem není něco v pořádku!

 

„Před čtyřmi lety jsem pro agresivní nádor podstoupil velmi intenzivní léčbu, která vedla k jeho úplnému vymizení. Zhruba před rokem a půl se u mě objevila porucha krvetvorby v podobě myelodysplastického syndromu."

 

Už zrušená O2 arena k jeho 80. narozeninám, na kterou původně zval své přátele a kolegy, předznamenala problém. Management Karla Gotta sice neustále pracoval pro média s verzí zápal plic, chřipková onemocnění a podobně, ale mnohým bylo jasné, že je to vážnější.

 

„Přes několik druhů léčby přešlo bohužel toto onemocnění v uplynulých měsících v akutní leukemii," řekl Blesku Gott.

 

Podstupuji ambulantní léčbu a dojíždím do nemocnice na kontroly, v rámci kterých lékaři sledují můj celkový zdravotní stav,“ svěřil se Gott. A stejně jako v roce 2015, když mu objevili rakovinu mízních uzlin, se léčí ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze na Karlově náměstí.

 

Když v roce 2016 lékaři oznámili zpěvákovi rakovinu mízních uzlin, pustil se okamžitě o boje doslova o život. Ten tehdy vyhrál.

„V oblasti břicha jsem viděl jen obrovskou černou skvrnu. Po první chemoterapii je teď skvrna asi třetinová. Rakovina se sice rozšířila, ale naštěstí nezasáhla žádné orgány. Lékaři říkají, že má šance na přežití je devadesát procent. Pevně věřím, že se uzdravím,“ uvedl tenkrát.

 

Nejvíce síl Karlovi v jeho dalším boji dává manželka Ivana, děti a hlavně fanoušci nejen u nás, ale i v sousedním Německu a Rakousku, kde je Mistr obrovskou hvězdou! Před časem se také setkal se svými oběma staršími dcerami Dominikou a Lucií. Nejspíš proto, že už věděl, jaký je jeho stav. 

Zdroj: Metropol / foto: archiv, FB K. Gotta

Karel Gott oznámil vážnou nemoc

Před časem se ve své vile setkal s oběma staršími dcerami Dominikou a Lucií

Napjaté vztahy mezi manželkou Ivanou a nejstarší Dominikou se prý zásadně zlepšily

Tématické zařazení:

 » Aktuality