Známá česká herečka neprožívá dobré období, rodina ji připravila o miliony - Aktuality - Český Metropol

Aktuality

Známá česká herečka neprožívá dobré období, rodina ji připravila o miliony

Praha I Bývala naší nejobsazovanější herečkou jak v televizi, tak i v rozhlase i v dabingu. Natočila i několik filmů a roky učila na DAMU a pak i soukromě herectví i rétoriku. Momentálně ale Jana Andresíková neprožívá dobré období. Rodina jí totiž prý připravila o všechno a ještě se jí snaží zbavit svéprávnosti!

 

Jak uvedl deník Blesk, Jana Andresíková přišla nejenom o skoro nový dům za Prahou, ale ještě i o většinu peněz z jeho prodeje. Za vším je prý jediná dcera a jeden z vnuků. Z toho je herečka a dabérka velmi zklamaná. Jak by taky ne, když ji zradila vlastní krev.

 

Žena, která propůjčila hlas mimo jiné i Whoppi Goldber, je zoufalá. Na stará kolena se dočkala toho, čeho se bojí tisíce seniorů u nás, že je rodina zavrhne a ještě se bude snažit z nich dostat i to poslední. 

 

Andresíková podepsala dokument, který byl ve skutečnosti kupní smlouvou a dodnes tvrdí, že v podstatě ani netušila, že se bude muset vystěhovat. Když jí přišly na účet peníze z prodeje domu, který vnukovi nechala velmi výhodně, její dcera si pak bez jejího vědomí větší část peněz převedla pomocí karty v bankomatu na svůj účet. 

 

Kromě toho maminku a babičku přestěhovali ze dne na den do jakéhosi bytečku u druhého vnuka, kam ale herečka nechtěla. Právě proto, že tušila, jak vše asi skončí. Jen doufala, že se její obavy nenaplní.

 

„Na moje dotazy, kde mám velkou část svého nábytku, cenností, oblečení, obrazů, osobních věcí, jsem nikdy odpověď nedostala. Stejně tak, když jsem se ptala, kde jsou peníze za dům, vždy se odpovědi vyhýbali, abych se nestarala. Dům jsem vlastně ani prodat nechtěla, byla jsem spíš postavena před hotovou věc a donucena,“ popsala herečka a dabérka. 

 

Andresíková, kterou diváci znají především ze seriálu Arabela jako čarodějnici a kolegyni Rumburaka, nebo z Troškových Kameňáků, zažila velmi hořké zklamání. A to nejen ze ztráty majetku, z něhož si myslela, že po zbytek života bude moct žít a třeba si pořídit i kvalitní péči.

 

„Aby toho nebylo málo, potají podala u soudu návrh na řízení o mém částečném zbavení svéprávnosti. Vše má v rukou můj právník. Je už podána jak žaloba, tak trestní oznámení a já už opravdu nebudu diplomat a ten tichý hlupák, který bude jen kývat, jak rodinka chce,“ podotkla Jana Andresíková, která má za sebou za svých 78 let života řadu životních problémů, nehod, tragédií i dvě klinické smrti, mrtvici a infarkty. 

 

"Neměla bych asi být tak naivní a důvěřivá, ale když jsou na vás činěny různé tlaky, máte za sebou to, co já a z minulosti i nějaké věci právě s tou rodinou, ono se to hezky řekne, ale těžko dělá. A bránit se? Vždy mě umlátili argumenty a já sklapla podpatky a zase jsem jen sklonila hlavu. To už ale dál dělat nehodlám. Odmítám se nechat manipulovat a dál sprostě okrádat!“ vzkázala rodině prostřednictvím Blesku.

 

Herečka doufá, že až se dá trochu dohromady, bude se moct ze současného provizorního bydliště v rehabilitačním sanatoriu pro seniory přestěhovat jinam, kde bude žít důstojně. Život totiž prý rozhodně ani po tom všem, co prožila, rozhodně nehodlá zabalit...

 

Zdroj: Metropol / foto: archiv J. Andresíkové, ČT, Prima

Janu Andresíkovou diváci opět mohou vidět v Arabele, kterou ČT reprízuje

Herečka si prožila své, ale život zabalit rozhodně nehodlá

Tématické zařazení:

 » Aktuality