Pražská SAPA jako ukrýt hnusu, plesnivého masa a zakázaných vajec: Veterináři odhalili šokující věci! - Aktuality - Český Metropol

Aktuality

Pražská SAPA jako ukrýt hnusu, plesnivého masa a zakázaných vajec: Veterináři odhalili šokující věci!

Praha I Pokud pomineme tuny oblečení a doplňků, vesměs padělků nebo ne úplně dobrých napodobenin, pak je pražská tržnice SAPA častým úkrytem hnusu! Veterináři zde opět našli jak plesnivé maso, tak i zakázaná vejce se zárodky.

 

Na 80 kilogramů potravin bez dokladů o původu našla Státní veterinární správa v Sapě. "Byly to sušené ryby, olihně, mražené kachny nebo vejce se zárodkem, která se v Česku nesměj prodávat. Část produktů byla navíc plesnivých," uvedli inspektoři.

 

"V provozovně byly uloženy také zhruba dvě desítky kilogramů kachních vajec s vyvinutým zárodkem, tedy produktu, který dle naší legislativy není možno prodávat k lidské spotřebě,“ uvedl mluvčí veterinářů Petr Majer s tím, že obchodníkovi hrozí až 50 milionů korun pokuty. Tu ale zcela jistě nedostane. Taková sankce jednotlivci ještě u nás nikdy udělena nebyla.

 

Kachní vejce se zárodkem jsou přitom specialitou, která se připravuje zejména v jihovýchodní Asii. Říkají jim balut. Pro jejich energetický potenciál je tento pokrm považován za afrodisiakum a ženám se doporučuje jeho konzumace po porodu, aby rychle nabraly síly.

 

 

Zdroj: Metropol / foto: archiv

Tématické zařazení:

 » Aktuality