Lucie Vondráčková se musí se syny vrátit do česka, rozhodl soud! - Aktuality - Český Metropol

Aktuality

Lucie Vondráčková se musí se syny vrátit do česka, rozhodl soud!

Montréal I Zpět do Česka se musejí vrátit synové zpěvačky Lucie Vondráčkové a jejího manžela hokejisty Tomáše Plekance. Rozhodl tak kanadský odvolací soud v návratovém řízení. Ustoupil však od toho, aby se nezletilí chlapci vraceli hned, mohou až po skončení školního roku.

 

Matyáš a Adam jsou přitom rodilí Kanaďané. Poté, co se jejich rodiče - Lucie Vondráčková a Tomáš Plekanec začali dohadovat ohledně rozvodu a péči o děti, věc začal řešit soud, protože hokejista podal na svou manželku žalobu. 

 

„Podle manželovy žaloby jsem měla unést syny do Kanady, kde od narození žijí. Přitom manželovi vůbec nebráním, aby se s dětmi stýkal. Chtěla jsem, aby za námi přijel aspoň na Vánoce. Několikrát nám řekl, že nemůže, protože má moc práce. Chtěla jsem vzít děti do tepla na Kubu, ale tatínek si to dva dny před naším odjezdem rozmyslel a přiletěl i s maminkou a s paní Šafářovou,“ řekla nedávno Lucie Vondráčková.

 

Podle původního rozhodnutí soudu prvního stupně se měly děti vrátit do České republiky bezodkladně. Odvolací soud však zohlednil zájmy dětí, na které opakovaně upozorňovala Vondráčková a rozhodl tak, že děti dokončí školní rok, nebudou tedy nyní měnit svůj domov a do ČR se vrátí až po jeho skončení.

 

Lucie Vondráčková celou dobu tvrdí, že spor je zbytečný, protože ona nikdy otci svých dětí nebránila v kontaktu. Jen chtěla, aby vzdělání měli v Kanadě, kde se narodily. Nyní jí nezbude nic jiného, než rozhodnutí soudu akceptovat.

 

Nyní musí zpěvačka a herečka vše pořešit do konce června, kdy jí končí v Kanadě vízum. Také pak musí sbalit všechny věci, aby se s dětmi přestěhovala zpět do Česka. Bydlet bude v bytě na Kavčích horách, který jí prý Plekanec přenechá. 

Zdroj: Metropol / archiv L. Vondráčkové

Lucie by pro své děti dýchala

Synům věnuje maximum času!

Mezitím stíhá i pracovat, točí filmy

Do ČR se Lucie vrací koncem června

Tématické zařazení:

 » Aktuality