Zemřela módní ikona, návrhář Karl Lagerfeld - Aktuality - Český Metropol

Aktuality

Zemřela módní ikona, návrhář Karl Lagerfeld

Paříž I Svět módy přišel o svou ikonu. V Paříži ve věku 85 let zemřel jeden z nejuznávanějších a nejvlivnějších světových módních návrhářů německého původu Karl Lagerfeld.

 

O úmrtí slavného návrháře informovala agentura Reuters s odvoláním na francouzský magazín Paris Match s tím, že umělec zesnul v nemocnici. 

Podle dostupných informací byl Lagerfeld ve velmi špatném stavu. V poslední době na tom nebyl zdravotně dobře. Hovořilo se o těžké nemoci, která ho prý poslední měsíce doslova sžírala. Některá média spekulují, že šlo o rakovinu, jiná, že vyloučen není ani AIDS.

V posledních měsících na veřejnosti objevoval zarostlý a s chybějícími zuby, pro něj bylo dosti ostudné. Přitom si návrhář vždy zakládal na tom, že z domu vycházel dokonale upravený, oblečený a v tmavých brýlích. Ty téměř nikd neodkládal.

Karl Lagerfeld byl velkým přítelem módní ikony a šéfredaktorky Vogue Anny Wintour. Nikdy nechyběla na jeho přehlídkách Channel. Pro tuto značku navrhoval od roku 1982. Jeho módní přehlídky patřily vždy k nejobdivovanějším!

Proslul také svými vyjádřeními, jako: „Držení diety je jediná hra, kterou vyhrajete, když o něco přijdete.“

„Lidé, kteří říkají, že včerejšek byl lepší než dnešek, naprosto znehodnocují svou vlastní existenci.“

 

Zdroj: Metropol / foto: archiv

Karl Lagerfeld byl módní ikonou

Jeho módní přehlídky vždy patřily k nejobdivovanějším

Tématické zařazení:

 » Aktuality