Oslavy ke vzniku ČSR vyvrcholí na výstavišti Zahrada Čech - Aktuality - Český Metropol

Aktuality

Oslavy ke vzniku ČSR vyvrcholí na výstavišti Zahrada Čech

foto archiv

Litoměřice | Závěrečné oslavy k výročí vzniku ČSR vyvrcholí poslední říjnový víkend na výstavišti Zahrada Čech v Litoměřicích. Ústecký kraj o velkolepé akci informoval na stylové tiskové konferenci v ústeckém Domečku, kde program zahájil T. G. Masaryk, první prezident Československé republiky.

 

Pátek 26. října bude primárně určen pro žáky základních a středních škol s komentovanými prohlídkami v pavilonech, věnovaným životu doby před 100 lety. Ve víkendovém programu si poté každý z návštěvníků jistě najde expozici, která ho zaujme.

Interaktivní výstava s živými herci v dobových kostýmech návštěvníky provede ať už tehdejším zdravotnictvím jako byl vojenský lazaret či blázinec, tehdy náročným sportováním či školou z doby první republiky, tak i tehdejší restaurací, dobovou kulturou či technikou. Točit se bude Březňák s historií od roku 1753.

„Výstaviště, kam bych rád pozval co nejvíce lidí, nabízí důstojný a dostatečně velký prostor pro důstojné oslavy 100 let vzniku ČSR. Ústecký kraj vyčlenil na akce během celého roku 10 milionů korun včetně škol a kulturních zařízení,“ uvedl hejtman Oldřich Bubeníček.

 

 

 

Zdroj: Metropol

foto archiv

Tématické zařazení:

 » Aktuality