Kraj podepsal s Milovicemi memorandum o spolupráci s Valeo autoklimatizace - Aktuality - Český Metropol

Aktuality

Kraj podepsal s Milovicemi memorandum o spolupráci s Valeo autoklimatizace

foto archiv

Praha | Středočeský kraj a město Milovice podepsaly Memorandum o spolupráci se společností Valeo Autoklimatizace k. s. Podle Memoranda by měla společnost Valeo Autoklimatizace investovat do areálu bývalého letiště Milovice – Boží Dar v následujících 10 letech 100 milionů korun.

 

Na testovacím polygonu má ve spolupráci s tuzemskými technickými univerzitami vzniknout rozsáhlé zázemí pro testovací inženýry a techniky. Nové zaměstnání by zde mohly najít desítky lidí.

„Kraj oceňuje rozhodnutí skupiny Valeo investovat v Milovicích. Společnost je významným zaměstnavatelem středočeského regionu, zaměstnává více než 2 200 pracovníků v lokalitách Rakovník a Žebrák. Během následujících deseti let Valeo Autoklimatizace plánuje do oblasti letiště Milovice přesunout významné výzkumné a vývojové aktivity. Nové zaměstnání by zde tak mohly najít desítky lidí, především vysoce kvalifikovaní inženýři, technici pro úpravu vozidel, testovací řidiči i pracovníci pro správu a údržbu areálu,“ uvedla hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová.

Memorandum předpokládá uzavření dlouhodobé nájemní smlouvy na 15 let. „Pro skupinu Valeo je podepsání tohoto memoranda nesmírně důležitým milníkem na cestě k dlouhodobému kontraktu se Středočeským krajem. Dnešní podpis memoranda je klíčový okamžik, který jsme velmi dlouho a pečlivě připravovali,“ říká Leoš Dvořák, generální ředitel pražského vývojového centra Valeo, které zde má testovací polygon. „Umožní nám více investovat do zlepšení testovací infrastruktury, díky čemuž zde budeme moci v mnohem větší míře testovat nejmodernější systémy pro autonomní auta. Nejenže to přinese další vysoce kvalifikované pracovní pozice, zároveň to zvýší prestiž a důležitost nejen pražského vývojového centra v rámci skupiny Valeo, ale zároveň i celé České republiky v oblasti autonomních vozidel,“ dodává Leoš Dvořák.

„Město Milovice má zájem na dlouhodobém stabilním rozvoji areálu bývalého vojenského letiště. Má proto i zájem na stabilizaci užívání vyčleněného území skupinou Valeo pro účely testování moderních technologií pro automobilový průmysl, které je šetrné k životnímu prostředí a zatraktivňuje lokalitu a přináší dlouhodobě pracovní místa a přiměřenou ekonomickou aktivitu do oblasti,“ dodal Ing. Milan Pour, starosta města Milovice.

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Aktuality