Hasiči získali záchrannou síť pro koně - Aktuality - Český Metropol

Aktuality

Hasiči získali záchrannou síť pro koně

foto top

Ústí nad Labem | Záchrannou síť pro koně v ceně 25 tisíc korun získal Hasičský záchranný sbor Ústí nad Labem. Dar dnes předali řediteli územního odboru ústeckých hasičů Františku Růžičkovi zástupci ústecké buňky hnutí ANO Eva Fialová a Petr Nedvědický.

 

„Penězi přispěli zájemci o let vrtulníkem, kteří využili naši akci u jezera Milada. V rámci tzv. letů se sdílenými náklady se vybrala tato částka,“ uvedla oblastní předsedkyně hnutí v Ústí a poslankyně Eva Fialová.

František Růžička potvrdil, že hasiči v poslední době často zasahují při záchraně koní či krav zapadlých v bahně, potoce či na jiných místech. „Dosud jsme využívali vázací prostředky, které jsme si upravili, ale při záchraně zvířete nedocházelo k potřebnému rozložení sil na jeho břicho a žebra, zásah trval i déle, než bylo potřeba. Tato síť bude bezpečnější nejen pro zvíře, ale i pro zasahující jednotku, protože při zásahu dochází občas k přimáčknutí hasiče například ke stěně. Síť zvedá autojeřáb,“ uvedl ředitel územního odboru ústeckých hasičů.

Petr Nedvědický potvrdil, že hnutí spolupracuje nejen s dobrovolnými, ale i profesionálními hasiči dlouhodobě. „Proto víme o potřebě této sítě o hmotnosti 1 tisíc kilogramů. V České republice existuje jediná firma zabývající se dovozem tohoto zařízení z Anglie. Hasiči mají nezastupitelnou roli při povodních, dnes zasahují při velkých požárech na Sněžníku a Ostrově, jde o náročné povolání,“ dodal Petr Nedvědický. (top)

 

 

Zdroj: Metropol

foto top

foto top

Tématické zařazení:

 » Aktuality