Při dernisáži výstavy bude pokřtěna nová kniha o Bílině - Aktuality - Český Metropol

Aktuality

Při dernisáži výstavy bude pokřtěna nová kniha o Bílině

foto archiv

Bílina | Výstava k výročí 1025 let od první písemné zmínky o městě Bílina bude mít slavnostní dernisáž. Expozice z historie města si prohlédly stovky lidí a získala si velkou přízeň veřejnosti.

 

“Slavnostní ukončení výstavy je tedy na místě. Při dernisáži bude navíc pokřtěna nová kniha s názvem Město Bílina od minulosti k dnešku, která naváže na výstavu a lidé si budou moci kus naší historie odnést domů,” uvedla první místostarostka města Vendula Vodičková. Slavnostního křtu se zhostí starosta města Oldřich Bubeníček.

Ukončení výstavy s doprovodným programem pro veřejnost se uskuteční v úterý 2. října od 16 hodin ve Výstavní síni U Kostela. Novou knihu, která mapuje zajímavosti z historie i vývoj města, si budou moci lidé při dernisáži zakoupit za 150 korun, další dny bude k dispozici v informačním centru na radnici i na Kyselce za 200 korun.

Výstava k výročí 1025 let města trvala měsíc. Ve Výstavní síni U Kostela byly k vidění dobové dokumenty, fotografie z různých období, prapory spolků a organizací, jejich kroje a mnoho dalšího. Co se do prostoru výstavky nevešlo, vysílala smyčka v televizi. “Mnoho návštěvníků na fotografiích poznávalo místa či budovy, které už ve městě nejsou. Zavzpomínali si na doby největšího rozvoje, kdy se stavěla sportovní a kulturní zařízení, sídliště či elektrárna. Výstava však sahala mnohem dál do historie, třeba ukázkami z hornictví. Minulost očima současných dětí ukázala část výstavy v Galerii Pod Věží, kterou zaplnily obrázky školáků,” popsala kronikářka města Iveta Richterová, která výstavu připravovala společně s vedoucí Kulturního centra Martinou Tuháčkovou i členy Historického spolku města Bílina. Exponáty zapůjčilo také několik obyvatel města ze svých sbírek, kroje či prapory dodaly různé spolky.

 

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Aktuality