Den otevřených dveří a finanční gramotnosti v Sociální agentuře - Aktuality - Český Metropol

Aktuality

Den otevřených dveří a finanční gramotnosti v Sociální agentuře

foto archiv

Teplice | Na středu 19. září 2018 připravila teplická pobočka Sociální agentury Den otevřených dveří a finanční gramotnosti. V rámci něho bude spuštěn projekt Majáčky v Teplicích a zároveň bude zprovozněn první zvukový majáček ve městě Teplice.

 

Akce se koná v prostorách Sociální agentury na Školní ulici č. 349/2 (u Benešova náměstí).

Zájemci z řad veřejnosti i médií se budou moci blíže seznámit se službami Sociální agentury. Mezi ty patří mimo jiné i odborné finanční poradenství (zaměřené zejména na exekuce a insolvenci) a zprostředkování práce pro zdravotně postižené občany.

Den otevřených dveří a finanční gramotnosti začne v 9 hodin slavnostním zprovozněním instalovaného zvukového majáčku pro nevidomé a potom je na programu prohlídka prostor agentury a krátké prezentace s diskusí – bude dán prostor pro dotazy přítomných.

Na odpoledne je připraven speciální proslov předního severočeského právničky na téma Dluhy, opět s možností dotazů.

Zakončení Dne otevřených dveří se plánuje na 15 hodin.

---

Co je zvukový majáček

Zvukový majáček podstatně usnadňuje nevidomým a slabozrakým osobám prostorovou orientaci a poskytuje jim potřebné věcné informace. Jedná se o orientační pomůcku, která je instalována na některém z klíčových bodů ve městě a která pomáhá slabozrakým a nevidomým lidem v orientaci.

Majáček nevysílá stále, a proto člověk se zdravým zrakem ho většinou vůbec nezaregistruje. Hlášení orientačního majáčku spustí sama nevidomá osoba pomocí speciálního zařízení, které má instalované v rukojeti bílé hole.

V České republice jsou zvukové orientační majáčky instalovány už v mnoha městech.

 

Majáčky v Teplicích

Projekt Teplické majáčky vznikl loňského roku i v Teplicích. Své síly a odbornost tu spojilo několik organizací: Sociální agentura jako iniciátor projektu, AGC Automotive Czech jako výhradní donátor a společnost Tyfloservis jako odborný partner.

Společně vytvořili plán postupné instalace sítě majáčků, vytipovali místa, kde jsou orientační majáčky nejpotřebnější, zahájili jednání s kompetentními úřady a zároveň provedli také průzkum trhu s majáčky, aby vybrali takový typ zařízení, který je pro dlouhodobé využití ve městě nejvhodnější.

Teď je první fáze projektu hotova. Ve středu 19. 9. 2018 bude zprovozněn první z budoucí sítě majáčků. Slavnostní „první hlášení“ teplického majáčku se uskuteční v rámci Dne otevřených dveří a finanční gramotnosti v Sociální agentuře na Školní ulici č. 349/2.

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření