Ministryně práce a sociálních věcí navštívila janovské sídliště či pietní akt v Litvínově - Aktuality - Český Metropol

Aktuality

Ministryně práce a sociálních věcí navštívila janovské sídliště či pietní akt v Litvínově

foto archiv

Ústí nad Labem | Nově jmenovaná ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová uskutečnila svou první pracovní cestu do Ústeckého kraje. Po celý den ji provázel 1. náměstek hejtmana Ústeckého kraje Martin Klika.

 

V nabitém programu se sešla také s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem, se kterým diskutovala o problematice sociálního vyloučení v kontextu bydlení, zaměstnanosti a bezpečnosti v regionu. „Diskutovali jsme o změnách v systému sociálních dávek. Bez podpory vlády si sama města se sociálně vyloučenými lokalitami zkrátka neporadí,“ uvedl Martin Klika.

Poté společně navštívili janovské sídliště v Litvínově, odkud se přesunuli k památníku důlního neštěstí Pluto II, aby vzdali čest památce 65 horníkům, kteří přišli před 37 lety v Louce u Litvínova o život při výbuchu uhelného prachu a následném požáru. Jednalo se o jednu z největších hornických tragédií ve 20. století na severu Čech.

Den v regionu zakončila ministryně v janovské instituci Domovy pro seniory a Domovy se zvláštním režimem, kde poté proběhla diskuse o problematice sociální péče v regionu, přítomna byla i Petra Lafková, vedoucí Odboru sociálních věcí Ústeckého kraje.

 

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Aktuality