Odvody z výherních hracích přístrojů čeká přerozdělení - Aktuality - Český Metropol

Aktuality

Odvody z výherních hracích přístrojů čeká přerozdělení

Foto archiv

Praha | Zastupitelstvo hlavního města Prahy odsouhlasilo rozdělení finančních prostředků ve výši 128,5 mil. Kč mezi 57 městských částí. Jedná se o polovinu z 128,5 mil. Kč, které hl. m. Praha obdrželo jako odvod z loterií a jiných podobných her a jako výnos daně z hazardních her v souladu se zákonem o dani z hazardních her a s tím související rozpočtových opatření.

 

Finanční prostředky budou poskytnuty stejným způsobem jako v předchozích obdobích. Čtvrtina z uvedené částky, tj. 32,1 mil. Kč, je určena na podporu činnosti nestátních neziskových organizací působící na území městských částí hl. m. Prahy, které zajišťují dlouhodobě organizovanou sportovní výchovu mládeže registrované v jednotlivých nestátních neziskových organizacích. Další čtvrtinový podíl z určené částky, ve výši 32,1 mil. Kč, tvoří finance určené na sport a zbývající polovina ve výši 64,3 mil. Kč je určena na podporu kultury, školství, zdravotnictví a sociální oblast.

Hlavní město Praha inkasovalo za období od 1. dubna do 30. září 2017 část dílčího odvodu z výherních hracích přístrojů a jiných technických herních zařízení ve výši 257,1 mil. Kč a dále část dílčího odvodu z ostatních druhů loterií a jiných podobných her. Zdroj: Hl. m. Praha

 

 

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 

Anketa

Souhlasíte se zavedením elektronických pokladen?

ano

58.3%

 

ne

41.7%

 

 

Anketa

Jste pro, aby se znovu proplácely i první tři dny nemocenské?

ano

68.2%

 

ne

31.8%