Vzpomínka na zesnulé na rozptylové loučce - Aktuality - Český Metropol

Aktuality

Vzpomínka na zesnulé na rozptylové loučce

zdroj: Markéta Hozová

Jablonec nad Nisou | První listopadovou neděli se jako již tradičně konala na hlavním městském hřbitově Vzpomínka na zesnulé. Důstojnou atmosféru slavnostního obřadu na rozptylové loučce podtrhla duchovní

 

slova římskokatolického faráře Oldřicha Koláře zakončená modlitbou za zesnulé. Za město položil květinu na rozptylovou loučku primátor města Petr Beitl. 
Primátor ve své řeči připomněl i zakladatele města a významné jablonecké starosty, jejichž ostatky jsou na hlavním hřbitově a v sousedním urnovém háji uloženy. Po obřadu se také u hrobů někdejších starostů a významných jabloneckých mužů zastavil a spolu se svou manželkou a děkanem Kolářem zapálil svíčku.
Vstup na hřbitov je opět důstojný
Návštěvníky hřbitova v ulici Na Roli vítal letos o Dušičkách opravený vstup. Smuteční síň i protější domek hřbitovní správy spolu s kovanou bránou opět tvoří jednotný celek a důstojný vstup na hlavní městský hřbitov.  
„Hřbitov je místo, které si neoddiskutovatelně zaslouží důstojnou podobu a snažíme se proto každý rok vyčlenit v rozpočtu peníze na jeho obnovu,“ říká primátor Petr Beitl. Po nákladné kompletní rekonstrukci smuteční síně v roce 2013 za téměř 4 miliony korun, přišel vloni na řadu domek hřbitovní správy. V roce 2014 dostal novou střechu a nová okna, rekonstrukcí prošly také toalety pro veřejnost v zadním traktu budovy. Práce za jeden milion korun byly kompletně hrazeny z městského rozpočtu. Letos došlo na novou fasádu správního domku, nové vstupní dveře, opravu dlažby a kamenných soklů za necelý milion korun z městské pokladny.

Zdroj: Markéta Hozová

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Liberecký  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření