Sportovec roku přinesl devětatřicet oceněných - Pardubický - Český Metropol

Pardubický

Sportovec roku přinesl devětatřicet oceněných

zdroj: Iveta Koubková

Pardubický kraj | Další ročník ankety o Nejúspěšnější sportovce Pardubicka 2016 již zná své vítěze. Oceněno bylo celkem 20 jednotlivců, 6 družstev a ceny si odneslo také 6 trenérů. Nových členů se dočkala...

 

i takzvaná Síň slávy pardubického sportu, do které přibyli vynikající hokejový hráč a trenér Zdeněk Uher a trenér Luboš Bulušek, který se podílel na jediném titulu pardubických basketbalistů v historii. Slavnostního večera se zúčastnili také náměstci primátora Jakub Rychtecký s Jiřím Rozinkem a dorazila i náměstkyně ministryně školství pro sport Simona Kratochvílová.
„Loňský rok, který se nesl i u nás v Pardubicích v duchu olympiády, byl velmi zdařilý. To dokazuje nejenom počet oceněných, ale i široká škála sportů, ve kterých jsou naši sportovci úspěšní. Dělají městu skvělou reklamu a za to jim patří velké poděkování, věřím, že si večer užili,“ řekl náměstek primátora Jakub Rychtecký, do jehož gesce oblast sportu spadá. 
Dobrou zprávou pro sportovce a líheň dalších talentů je, že se radnici s ohledem na lepší daňové příjmy v posledních dvou letech podařilo navýšit a stabilizovat Program podpory sportu, včetně navýšení dotačního podtitulu na podporu spolkové sportovní činnosti dětí a mládeže. Neméně důležitá je i sportovní infrastruktura. „Loňský rok byl zajímavý i z pohledu investic do sportovišť. Podařilo se nám i za přispění dotací dotáhnout kompletní rekonstrukci tartanových ploch v areálu Městského atletického stadionu na Dukle, nový umělý povrch mají fotbalisté. Další velké investice se připravují,“ zhodnotil rok 2016 náměstek Rychtecký.

Zdroj: Iveta Koubková

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kultura  

 » Sport  

 » Kraje  » Pardubický