Hejtman Olomouckého kraje Rozbořil podá kvůli zakázkám trestní oznámení na bývalé mluvčí - Olomoucký - Český Metropol

Olomoucký

Hejtman Olomouckého kraje Rozbořil podá kvůli zakázkám trestní oznámení na bývalé mluvčí

zdroj: archiv Metropolu

Olomouc | Olomoucký hejtman Jiří Rozbořil (ČSSD) podá trestní oznámení na dva bývalé tiskové mluvčí a pracovníky odboru tajemníka hejtmana Ivo Hegera a Tomáše Kocycha. Oba zaměstnanci krajského úřadu...

 

podle České televize zadávali podezřelé zakázky firmám, ve kterých figurovala jejich jména nebo na jejichž pracovníky měli osobní vazby. S Hegerem i Kocychem hejtmanství ukončí pracovní poměr.
    "Podám na tyto dva pracovníky trestní oznámení, protože chci vědět, jaká škoda vznikla a kdo ji způsobil," řekl dnes novinářům Rozbořil, podle kterého by připravované trestní oznámení mělo situaci ohledně sporných zakázek vyjasnit.
    Na podivné zakázky, které se týkaly například srazu válečných veteránů či školení tiskových mluvčích, upozornila úřednice hejtmanství Olga Hrabalová a její právník Igor Koutecký. Některé z najímaných firem podle informací ČT založil Heger a Kocych. Bývalí mluvčí tvrdí, že zákon neporušili a zakázky byly v pořádku.
    Hejtman upozornil na to, že sporné zakázky třikrát prověřovala policie a pokaždé případ odložila. Pochybení při zadávání těchto zakázek nezjistil ani kontrolní odbor krajského úřadu. Aféra ale podle hejtmana poškodila dobrou pověst krajského úřadu, který kvůli tomu už upravil pracovní a organizační řád i etický kodex.
    Kraj se s Hegerem a Kocychem dohodl na ukončení pracovního poměru. Heger na hejtmanství skončil k 30. dubnu a Kocych bude na hejtmanství pracovat do konce září.

Zdroj: ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Krimi  

 » Kraje  » Olomoucký