Sedm lidí bylo dnes zraněno při výbuchu celního úřadu v Paskově - Moravskoslezský - Český Metropol

Moravskoslezský

Sedm lidí bylo dnes zraněno při výbuchu celního úřadu v Paskově

zdroj: archiv Metropolu

Ostrava | Výbuch v budově v Paskově na Frýdecko-Místecku, kde sídlí mimo jiné celní úřad, dnes zranil sedm lidí, pět žen a dva muže. Šest z nich bylo s popáleninami různého rozsahu transportováno do Fakultní...

 

nemocnice v Ostravě, v kritickém stavu byla žena středního věku. ČTK to řekl mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl. Policie evakuovala 30 lidí a uzavřela okolí. Explodoval zřejmě plyn, příčiny výbuchu se ale dál vyšetřují.
    Žena středního věku v kritickém stavu měla podle Humpla popáleniny na 80 procentech těla. Další tři lidé skončili s těžkými popáleninami na 30 až 40 procentech těla a dva se středně těžkými popáleninami do 20 procent. Sedmým zraněným je osmnáctiletý mladík, který s drobným poraněním v obličeji skončil v Městské nemocnici Ostrava.
    Exploze budovou otřásla okolo 08:00. "Přesnou příčinu výbuchu zjišťujeme. Spekuluje se o tom, že explodoval plyn," řekl mluvčí frýdecko-místecké policie Vlastimil Starzyk.
    Mluvčí hasičů Petr Kůdela ČTK řekl, že na místě výbuchu zasahuje sedm jednotek dobrovolných a profesionálních hasičů. Ještě kolem 09:30 dohašovaly požár, který v budově po explozi vypukl. "Na místě je i statik, který má posoudit, zda není budova narušena," uvedl. Dodal, že tlaková vlna poškodila sousední budovu.
    Objekt, kde nastala exploze, je dvoupodlažní a stojí na okraji přepravního terminálu v Paskově, tedy v těsném sousedství dnes už nefungující šachty Dolu Paskov. V budově, která patří přepravní společnosti AWT, byly kanceláře. Některé využívá přímo firma. Další celníci či soukromé firmy, které vyřizují celní deklarace například pro vývoz zboží do zahraničí.

Zdroj: ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Moravskoslezský